Paylaş

Büyükşehir Belediyesi, üniversitede okuyan gençlerin geleceğini şekillendirecek Akademi Üniversitesi’ni İzmit’te hayata geçirmenin son hazırlıklarını yapıyor.

Akademi Üniversiteli gençler çok şanslı olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz hizmet verecek Akademi Üniversitesi için son hazırlıklarını yapıyor.  Akademi Üniversite Birimi’ni İzmit merkezde konumlandıran Büyükşehir, 5 katlı Gençlik Merkezi binasını tadilattan geçirdi. Son rötuşların yapıldığı binada; eğitim verilecek derslikler, ofisler, atölyeler, spor, toplantı ve konferans salonu, müzik(stüdyo) odası, cep sineması kütüphane gibi ana yerlerin tadilat işleri tamamlandı. Çevre düzenlemesi işleri başlanan bina hizmete gireceği gün için gün saymaya başladı.

İZMİT’E AKADEMİ ÜNİVERSİTE GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Akademi Üniversitesi’nden Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve şehir dışında üniversite eğitimi gören yaz döneminde Kocaeli’de ikamet eden tüm üniversite öğrencileri yararlanabilecek. Üniversiteli gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için yapılan merkez, öğrencilerin sosyalleşmeleri, akademik ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri içinde büyük bir fırsat olacak.

1800 METREKARELİK KAPALI ALAN

Akademi Üniversite’de birçok alanda gençlik çalışması planlanırken yapının faaliyete geçmesi ile birlikte çalışma alanlarının genişletilmesi, farklı alanlardaki disiplinler üzerinde çalışmaların sürdürülmesi, ulusal ve uluslararası gençlik çalışmaları planlanması, gençlik çalışmalarının gençlerle birlikte yürütülmesi hedefleniyor. Kocaeli’de yaşayan üniversiteli gençlerin yararlanacağı ve gelişimine katkı sağlayacağı Akademi Üniversite, 1800 metrekarelik alan üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1, 2 ve 3’üncü kat olmak üzere toplam 5 katlı olacak.

ATÖLYELER GENÇLERE TECRÜBE KAZANDIRACAK

75 metrekarelik bodrum katında, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin yürüttüğü teknolojik projelerin desteklenmesi, çalışmaları için uygun ortamın oluşturulacağı, teknik malzemelerin olduğu mini bir atölye olarak planlandı. İnsansız Hava Aracı, Elektrikli Araç Üretimi ve teknik projelere mentörlük yapılacak alan garaj ismiyle gençlerin hizmetine açılacak. Giriş kısmını oluşturacak alanda ofis, danışma ve kafeterya alanları olacak.

1. KATTA KÜTÜPHANE VE E-SPOR ALANI

1. katta 3 adet ofis bulunacak. Ofislerden biri Uluslararası Öğrenci Birimi, biri Akademi Üniversite Birim Sorumlusu, biri de Akademi Üniversite Birimi personeli çalışma alanı olarak kullanılacak. Öğrencilerin araştırmalarını yapması, ödev hazırlaması, ders çalışması, kitap okuması için planlanan ve farklı türlerde kitapların ve akademik yayınların bulunduğu bir de kütüphane bulunacak. Katta ayrıca sosyal etkinliklerin yapılacağı Divaniye ve E-spor alanı olarak kurgulanacak bilgisayar odası olacak.

80 KİŞİ KAPASİTELİ CEP SİNEMASI

Müzik(stüdyo) odası ve spor salonunun konumlandırıldığı 2’nci katta 20 kişi kapasiteli toplantı salonu ile söyleşi, konferans, panel gibi etkinliklerin düzenleneceği, üniversitede faaliyet gösteren kulüplerin çalışmalarını, toplantılarını gerçekleştirebilecekleri 80 kişi kapasiteli konferans salonu yer alacak. 3’üncü katta ise yazılım ve kodlama çalışmalarının yapıldığı bir ofis, 4 adet sınıf, speaking cafe ve playstation odası yapıldı. Bu katta ayrıca sinema günleri, film tahlilleri gibi çalışmaların gerçekleşeceği 80 kişi kapasiteli cep sineması salonu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir