Paylaş

İzmit ilçesi Zabıtan Mahallesi’nde tek başına yaşayan Rıza Şengül’e Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım elini uzattı.

Büyükşehir’den Rıza Amca’ya yardım eli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yardım elini uzattığı Rıza Şengül; “Bir ihtiyacım olduğunda belediyenin benim yanımda olduğunu biliyorum. Bunu bilmek beni hayata bağlıyor” dedi.

RIZA AMCAYA YARDIM ELİ

Sosyal belediyecilik anlayışını gönül belediyeciliği ile harmanlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha yaşanılabilir ve ulaşılabilir hayat sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, İzmit ilçesi Zabıtan Mahallesi’nde yalnız başına yaşayan 78 yaşındaki Rıza Şengül’e yardım elini uzattı, yüzünü güldürdü.

İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLDİ

Uzun yıllardır Zabıtan Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşayan Rıza Şengül, gündelik ev işlerini yapmaya zorlanıyordu. Komşularının desteği sayesinde hayatını sürdüren Rıza Amca’nın yardımına Büyükşehir Belediyesi koştu. Komşuların başvurusu üzerine ziyaret edilen Rıza Amca’nın ihtiyaçları tespit edildi.

DÜZENLİ YARDIM YAPILIYOR

Belediyenin uzman ekiplerince ziyaret edilen Rıza Amca’nın ev eşyası, gıda-giyim ve ev temizliği konusunda desteğe ihtiyacı olduğu belirlendi. Evde Bakım ve Gönül Kazan hizmetlerinden yararlanmaya başlayan Rıza Amca’nın yüzü gülmeye başladı. Her ay gıda-giyim yardımı alan Rıza Amca’nın düzenli periyotlarda ev temizliği de yapılıyor.

“BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMDA”

Bir sorunu olduğunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yanında olacağını bildiğini söyleyen Rıza Şengül; “Uzun zamandır yalnız yaşıyorum. Yaşımın ilerlemesiyle artık bazı ev işlerimi yapamaz hale geldim. Allah razı olsun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri evime gelerek eksiklerimi belirledi. Artık düzenli olarak yardım almaya başladım. Bir ihtiyacım olduğunda belediyenin benim yanımda olmasını görmek ve bunu bilmek çok güzel” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir