Paylaş

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan bisiklet eğitimleriyle, şehirde bisiklet kullanmayı bilmeyen öğrenci kalmayacak.

İzmit’te faaliyet gösteren ve tüm okulların ücretsiz olarak faydalandığı Bisiklet Kış Okullarıyla şehirde bisiklet kullanmayı bilmeyen öğrenci kalmayacak. Okulların açılmasıyla birlikte hizmet veren ve yarıyıl tatiline kadar devam edecek eğitimler kapsamında çocuklara hem teorik hem de uygulamalı pratik bisiklet eğitimi veriliyor.

TBMM İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ BİSİKLET KULLANMAYI ÖĞRENDİ

Milli Bisikletçi ve Uzman Antrenör Mehmet Bozdemir ve Beden Eğitimi Öğretmeni ve Uzman Antrönör Ece Güneş Çevikel tarafından Yahya Kaptan Mahallesi Hanımeli Kültür Merkezi Bisiklet Trafik Eğitim Pistinde verilen eğitimler kapsamında son olarak TBMM İlkokul 4/A sınıf öğrencileri bisiklet kullanmayı öğrendi.

 TÜM VATANDAŞLAR İÇİN ÜCRETSİZ 

Sadece öğrencilerin değil,   tüm vatandaşların da bu hizmetten faydalanabileceklerini belirten Spor Müdürlüğü yetkilileri  “   Belediyemiz tarafında Yahya Kaptan Mahallesi Hanımeli Kültür Merkezi Bisiklet Trafik Eğitim Pistinde İzmit’teki tüm vatandaşlarımıza bisiklet kullanmayı öğretiyoruz.   Şehrimizdeki tüm okullara ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimlerin yanı sıra her yaştan vatandaşımıza da bu hizmetimizi sunuyoruz” dediler.

İzmit’te bisiklet kullanmayı bilmeyen kimse kalmasın diye eğitimlerine devam ettiklerini belirlen yetkililer eğitim almak isteyenlerin 0532 735 71 66 telefonu arayarak randevu alabileceklerini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir