Paylaş

Kartepe’de Muhtarlar Günü kaymakamlık önünde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu. Düzenlenen törene Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, belediye başkan yardımcıları, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker ve mahalle muhtarları katıldı.

MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Programda konuşan Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker “Bugün 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz. Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine, mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, Devlet ile milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Tüm muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, ilçemiz adına yapacakları bütün çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

MUHTARLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK

Cuma namazı sonrasında Kartepe İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve muhtarlar Balaban Mahallesi’nde bir araya geldiler. Programla ilgili konuşan Belediye Başkanı Kocaman “İlçe Kaymakamımız Altuğ Çağlar’ın eşliğinde; Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması sürecinde köprü vazifesi gören, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı olan kıymetli muhtarlarımız ile keyifli bir program geçirdik” ifadelerini kullandı. Program sonrasında eşinin tedavisi nedeni ile programa katılamayan Ataevler Mahalle Muhtarı Neslihan Serim’i hastanede ziyaret ederek acil şifalar dileğinde bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir