Paylaş

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çöp konteynırlarını temizleme işlemlerini sürdürüyor. Ekipler, iki vardiya halinde tüm mahallelerde çalışma yürütüyor

Çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çöp konteynerlerın kötü kokulara sebep olmasını önlemek ve çevre sağlığına karşı olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla konteynır yıkama çalışmalarını sürdürüyor. Periyodik bir takvim eşliğimde mahalle mahalle çalışmasını yürüten ekipler, sadece gündüz değil, iki vardiya halinde akşam da bu çalışmasını sürdürüyor.

İKİ VARDİYA HALİNDE ÇALIŞMA

Günün erken saatinde işe koyulan yetkili personel, görevi daha sonra akşam grubuna devrediyor. İlçe genelinde belirli programlar dahilinde sürdürülen çalışmalarda, temizleme işlemi konteyner yıkama ve dezenfekte aracıyla yapılıyor.

DEZENFEKTE EDİLİYOR

İşlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan çöp konteynerlerı sıcak su ile yıkanırken, çöp konteynırlarındaki pis koku ve sinek oluşumunun, görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor. Yıkama işleminin yanı sıra doğaya zarar vermeyen özel solüsyonlar ile dezenfekte edilen konteynerler kısa sürede yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir