Paylaş

İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulunan Balık Restoranları’nın önündeki otoparkta parke taş yenilemesi yapıldı.

İzmit Balık Restoranları otoparkında zemin yenilemesi

İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulunan Balık Restoranları, ilçe merkezinde vatandaşların uğrak mekanlarından birisi olarak öne çıkıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Balık Restoranlarının önünde bulunan parke otoparkını eskimesi ve yağışlarda su birikintisi olması nedeniyle yeniliyor. Çalışmalar kapsamında otoparkın parke taşları yenilenirken su birikintilerinin meydana gelmemesi için otoparka su olukları yapıldı.

PARKELER YENİLENDİ

Ulaşımda yol ve üstgeçit gibi birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri projelerindeki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. İzmit ilçesi Salim Dervişoğlu Caddesinde bulunan Balık Restoranlarına gelen vatandaşlar, restoranların önünde bulunan otoparka araçlarını park ediyor. Eskiyen çim taşı parkelerini kaldırarak, yerine yeni parke taşlarını yerleştiren Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 150 metre genişlik ve 5 buçuk metre genişliğe sahip otoparktaki çalışmalarını tamamladı.

YAĞIŞLARDA SULAR YAĞMURSUYU HATTINA GİDECEK   

İzmit bölgesinde oluşan aşırı yağışlarda Balık Restoranları’nın önündeki otoparkta su birikintileri oluşuyordu. Araçlarını park eden vatandaşlar oluşan su birikintisi sebebi ile zor durumda kalıyorlardı. Yapılan parke yenileme çalışmaları kapsamında su birikintilerinin oluşmaması için parke taş zeminin eğimi su oluklarına göre ayarlandı. Yağmurda yağan sular, su oluklarından yağmursuyu hattına giderek tahliye olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir