Paylaş

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Körfez’in dört köşesinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Günün erken saatlerinde başlayan çalışmalar, gece yarısında da devam ediyor

Körfez’de dört koldan temizlik


Sabahın ilk ışıklarında sahaya inen temizlik ekipleri ilk olarak, vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, sokak ve mahallelerde mıntıka temizliği gerçekleştiriyor. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için yürütülen çalışmalar, sahil kenarlarının temizlenmesi, dere kenarlarında ki yabani ot, çöp ve çeşitli atıkların toplanmasıyla devam ediyor. Mıntıka temizliğinin bitmesinin ardından, süpürme araçları devreye girerek, daha temiz bir Körfez için kentin yollarını süpürüyor.


GECE EKİBİ SAHADA


İki vardiya şeklinde çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,çalışmalarına gece geç saatlerde de devam ediyor. Yıkama araçlarıyla, Körfez’in cadde ve sokaklarını daha temiz, yaşanılabilir hale getiriyor. Yetkililer, “Kentimizin temiz ve güzel bir görünüme sahip olması adına çalışmalarımıza gece gündüz ayrımı yapmadan devam ediyoruz. Vatandaşlarımız da yaşadığımız yerleri daha temiz kullanmaları konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştular. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir