Paylaş

Tavşantepe Mahalle Muhtarı ve Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Efe tarafından muhtarlar günü programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Özcan Ağrap, İzmit İlçe Jandarma Komutanı İnanç Yeşil, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Yunus Vurhal ve bir cok kişi katılım sağladı.

SILA GECESİYLE KUTLADILAR

Muhtarlar Günü için gerçekleştirilen programda yapılan konuşmaların ardından sıla gecesini aratmayan bir organizasyonla çiğköfte yoğruldu.

TARİHSEL BAĞLARI KORUYARAK

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Efe ev sahipligini yaptığı programda şu ifadelere yer verdi “Bu gece birlik beraberliğimizi pekiştirmek için buradayız. Yerel demokrosinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık kurumu 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynadığı diğer yandan çagdaş kamu yönetimlerinin en temel gereksinimlerinden olan muhtarlarımız ve muhtarlarımızın sorunları bu sorunlara yönelik çözüm önerileri kurumun tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonun belirlenmesi amacıya çalışıyoruz. Malumunuz geçmiş dönem belediye başkanımız Nevzat Doğan bu muhtarlar gününü başlatmıştı. Daha sonra günümüze kadar geldi. Sayın cumhurbaşkanımızın katkılarıyla 19 Ekim günü 2015 yılında resmi olarak muhtarlar gunu ilan edildi. Bugunu bizlere armağan eden cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Muhtarlık vazifelerini yerine getirmeye calişan muhtarlarımız devlet kurumlarıyla milleti için bir köprü olmaya devam ediyor.

Hepinize tesekkur ediyorum. “

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Önceki dönem Kocaeli Muhtarlar Dernegi Başkanı Vedat Yoldaş, “Muhtarlar günü bizim için çok önemli çünkü bugünün çıkışı gerek İzmit Belediyesinin gerekse dernegimizin katkılarıyla bugüne geldi. Ben sizlerle meclis üyesi olarak burda olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARIMIZLA BERABER YÜRÜYORUZ

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir mesleginde 30.yılını geride bıraktığını söyleyerek muhtarlarla beraber yürüdüklerini belirtti. Cinbir “Bu buluşmamızın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasini diliyorum. hep gulelim. Bunun yolu birligimiz ve dirligimizinden geciyor. Bu gece guzel bir gece il emniyet mudurumuz urfadan geldi hayirli ugurlu olsun gorevi. Meslegimde 30. Yili geride birakirken her yerde muhtarlarimizin yaninda olduk. Yolda kalmislara yoldas olduk. Yaralilara ise merhem olduk. Muhtarlarimiz kanaat onderliridir. Muhtarlarimizin aracilik yonunu onemsiyoruz. Butun kamu kurum ve kuruluslarimizla beraber yuruyecegiz. Bu program muhtarlar gunu vesilesiyle duzenlenmis bir program. Her erkegin arkasinda guclu bir kadın vardir. Bu kadin turk kadiniysa dahada onemlidir.Turk kadinlari yigitler dogurup cepheye yollamakla kalmayip kendisene gorev dustugunu hissettiginde kazma kurek cepheye kosandir turk kadini. Ben inaniyorum ki birlikten ve dirilikten aldigimiz gucle daha guclu bir turkiye insaa edicez. 2023 hedeflerimiz var. 2053 hedeflerimiz var. 2071 hedeflerimiz

var. Bizim hedeflerimizin tek amacı bu milleti muasir medeniyetler seviyesinin uzerine cikarmaktir. Daha aydinlik yarinlar insa etmek icin birlikte calismaya ihtiyacim var.

BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDELİM

Konuşmalarının devamında Cinbir,”Sen ben zengin fakir ayrimi olmadin kış gunu herkesin evi olan bir ulke insa etmek icin birlikte calismaya devam edelim. Mevlananın dedigi gibi kusmek ve darilmak icin bahane arayanlarin degil sevmek ve sevilmek icin çareler arayan bir toplumu insa etmek icin birlikte çalışmaya devam edelim. Gelin kucaklasalim. Her birimiz tek kanatli kuşlarız ancak beraber ucabiliriz. Ataturk’un ifade ettigi gibi calismak calismak ama cok calismak. Asil kanlariyla sulayarak bize toprak biraktilar. Bize düşen alın terlerimizle bu coğrafyayı sulayip bu ülkeyi zenginleştirmek. Bu millet gucunu mazlum devletlerin yer alti kaynaklarini somurmek icin kullanmamistir.Haram ve helale dikkat etmistir. Yorungesinden cikmis bu duzeni anca bizim gibi devlet yerine oturtabilir. Her yerden saldirsinlar. Bu ulkenin birligini dirliginu bozamayacaklar. Aziz sehitlerimizi rahmet minnetle aniyorum. Muhtarlarimizin muhtarlar gununu kutluyorum.”dedi

HER ZAMAN BİR OLALIM BERABER OLALIM

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu konuşmasında “Bu kadar duygulu , duyguların yoğun yaşandığı bir akşamda Şanlı urfadan kocaeliye , şanlı urfanın kahraman insanlarının yiğitliğini burada yaşamak kocaelili kardeşlerimle muhtarlarımla yaşamak gerçekten beni çok duygulandırdı. Türk coğrafyasının her tarafı kahramanlıklarla dolu , yiğitlik hikayesiyle dolu Ben Allahtan birliğimizi beraberliğimizi bozmamasını diliyorum her zaman bir olalım beraber olalım çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli bir olmaktan geçiyor. Etrafımızı izliyoruz görüyoruz bütün şer güçler mekanik savaşları sebebi dolayısıyla her türlü ahlaksızlığın namussuzluğun kol gezdiği bu dünyada , bu millet bütün mazlumların bu devlet bütün mazlumların umududur. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Allah bayrağımıza devletimize zeval vermesin. Bu vesileyle bizleri buraya getiren kıymetli dernek başkanımıza kıymetli kaymakamımıza kıymetli siz değerli halkımıza en derin saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allaha emanet olun diyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir