Paylaş

Emek Partili kadınlar, Gebze’de kayınpederi tarafından şiddet gören ve evi yakılan Fatma Selen Ö.’ye dair açıklama yaptı.

“Emek Partili Kadınlar Gebze” imzalı yapılan yazılı açıklamada “Emek Partili Kadınlar olarak Fatma Selen Ö.’nün yanındayız. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı göreve çağırıyoruz” denildi.

Açıklamanın satır başları şöyle:

“Gebze Yavuz Selim mahallesinde kayınpederi tarafından geçen hafta şiddet gören Fatma Selen Ö.’nün, Pazar gecesi de evi yakıldı! Kısa bir süre gözaltında bulunan kayınpeder M.Ö. ifadesi alındıktan serbest bırakıldı. Yaşamından endişe eden Fatma Selen Ö.’nün ve ailesinin yanındayız.

Şimdi Soruyoruz! Fatma’nın, çocuğunun ve ailesinin gerçekten can güvenliği var mıdır? Kayınpeder M.Ö. şiddet uygulamasına ve korkutma, tehdit ve hatta cana kast amacıyla yakılan ev olmasına rağmen neden M.Ö. hala tutuklu değildir? Fatma Selen Ö. kayınpederi tarafından tacize uğradığını söylemesine rağmen neden ‘bunun kanıtı yok’ denilmekte ve gereği yapılmamaktadır?

Bu kişi hala elini kolunu sallayarak dolaşmaktadır. Fatma Selen Ö.’ye, çocuğa ve Fatma’nın ailesine ciddi zararlar verecek durumdadır. Bakanlık, emniyet görevlileri neyi beklemektedir? Bir kadının daha hayatını kaybetmesini mi? Daha yeni kaybettiğimiz kız kardeşimiz Emine Bulut gibi herkesin gözü önünde vahşice öldürülmesi ve toplumda infial yaratmasını mı?

‘HER TÜRLÜ ŞİDDETTE KARŞI MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Kadına, çocuğa yönelik şiddet, taciz her geçen gün artmakta ve şiddeti, tacizi, kadın cinayetlerini önleyecek, kadınları ve çocukları koruyacak önlemler gerçek anlamda alınmamaktadır. Ayrıca kadına şiddetin yolunu açanlar 6284 ve İstanbul Sözleşmesini tartışmaya açanlar ve uygulamayanlar yargıda reform diyerek çocuk istismarcılarına af getirmeye çalışanlar, kadının nafaka hakkına el uzatanlardır.

Her alanda kadına ve çocuklara yönelik artan şiddet sarmalı, taciz, tecavüz; kapitalizmin ve onun uygulayıcısı olan siyasi gücü, partilerin ve onların politikalarından kaynaklıdır.

Emek Partili Kadınlar olarak Fatma Selen Ö.’nün yanındayız. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı göreve çağırıyoruz. M.Ö’nün bir an önce tutuklanmasını talep ediyoruz. Bir kız kardeşimizin daha zarar görmesini, endişe ile yaşamasını ve canından olmasını istemiyoruz. İş yerlerimizde, fabrikalarda, atölyelerde, mahallelerimizde, okullarımızda bizi, mahkûm etmeye çalıştıkları her türlü şiddette, krize, yoksulluğa karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir