Paylaş

Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait ekipler, ilçe genelinde gerçekleştirilecek olan mahallelerin komple temizlik çalışmalarına, Topçular Mahallesi’nden başladı. Ekipler araç, ekipmanlarla Topçular Mahallesi’ne gelirken, Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Kaba ve Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Özbay’da bizzat çalışmaları yerinde inceledi ve gerekli direktifleri verdi.

EVSEL VE KATI ATIKLAR KALDIRILDI

Yapılan çalışma kapsamında görsel kirlilik oluşturan evsel ve katı atıklar, iş makinelerinin yardımıyla toplanarak kamyonlara yüklendi. Akabinde kaldırımlarda ve toprak alanlarda oluşan yabani otlar itinayla kesildi.  

ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Yıkama aracı tarafından da tüm çöp konteynerleri tek tek yıkanarak, dezenfekte edildi. Böylelikle koku ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş oldu. Son olarak da bütün atıkların kaldırılması sonrasında, caddeler tazyikli suyla yıkanırken, temiz bir görünüme kavuşturuldu.   

MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Çalışmaları yakından takip edip, takdir eden mahalle sakinleri de, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e ve ekiplere teşekkürlerini ilettiler. Yetkililer ileriki günlerde de diğer mahallelerin belli bir program dâhilinde temizleneceğini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir