Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kocaeli’de “Erken Teşhiste Taranmayan Kalmasın” sloganıyla başlatmış olduğu kanser tarama faaliyetlerine hızla devam ediyor. Proje kapsamında Kartepe ilçesinde kanser taraması yapıldı.

12 İLÇE TARANACAK

Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılanan proje için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen sağlık karavanı Kartepe ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Kartepe’de tüm mahalle ve köyleri gezerek ücretsiz bir şekilde 30-65 yaş bayanlara Rahim Ağzı kanseri taraması ve 50-70 yaş bay/bayanlara Kolorektal (kalın bağırsak) kanseri taraması gerçekleştirdi. Kartepe ilçesinde taramaları bitiren ekip Kocaeli’nin tüm ilçelerini dolaşacak.

1181 KİŞİYE EĞİTİM

Vatandaşlar tarafından yüksek ilgi gören sağlık karavanı Kartepe ilçesinin tüm mahalle ve köylerinde HPV (Rahim ağzı kanseri), GGK (Gaitada Gizli Kan Testi) taraması gerçekleştirdi. Ayrıca 1181 vatandaşa da kanserden korunma yollarını anlatan “Rahim Ağzı Kanseri ve Bağırsak Kanseri Erken Teşhis ve Korunma Yolları Eğitimi” verilerek bilinçlendirildi.

DUYURULAR SOSYAL MEDYADAN

Sağlık karavanın ne zaman ve nerede olacağına dair bilgiler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının “https://www.facebook.com/kbbsaglikvesosyalhizmetler/ ve twitter.com/kbb_sosyal isimli sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Ayrıca vatandaşlar yine 153 numaralı çağrı merkezinden sağlık karavanının ne zaman, nerede olacağına daire bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir