Paylaş

Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin savaş meydanlarında yaralı askerlere yardım etmek amacıyla 11 Haziran 1868’de kurulan Türk Kızılayı, zamanla dünyanın en büyük insani yardım kuruluşlarından biri olmuştur.

Türk Kızılayı, tarih boyunca “önce insan” diyen medeniyetimizin en güzel örneklerinden biri olarak; kurulduğu günden bu yana uluslararası anlamda dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insana yardım elini uzatmış, her türlü felaket karşısında muhtaç insanlarımızın yanında küresel bir aktör halini almıştır.

Gebze Ticaret Odası olarak bizler, Türk Kızılayının önemi konusunda farkındalık yaratmak, onlara yapılan bağış ve desteğin anlamının büyüklüğünü vurgulamak amacıyla, Kızılay şubelerimiz ile birlikte bilgilendirme seminerleri ve kan bağışı kampanyaları düzenlemekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası’nda, dünyanın en ücra köşelerine ulaşarak yardımlarını esirgemeyen, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak tüm insanlığı kucaklayan Türk Kızılayımıza çalışmalarında kolaylıklar diler, barış ve huzur dolu yarınlarda hep birlikte var olabilmek ümidiyle Kızılay Haftası’ nı kutlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir