Paylaş

OKUL ZİYARETLERİNE BAŞLADI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Eğitim Her Şeyimiz” projesine start verdi.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, seçim vaatleri arasında da yer alan eğitimde başarı seviyesini en üst düzeye çıkarabilmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte “Eğitim Her Şeyimiz” projesine start verdi. Proje kapsamında her hafta Kartepe’de ki okullardan birini ziyaret edecek olan Belediye Başkanı Kocaman, gençler, öğretmenler ve idarecilerle bir araya gelecek.

EĞİTİM HERŞEYİMİZ

Eğitim Her Şeyimiz Projesi kapsamında Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek ile birlikte ilk ziyareti Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’ne gerçekleştirdi. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Dilek ve Okul Müdürü Ömer Yılmaz, sosyal bilimler lisesi hakkında bilgi verdiler. Belediye Başkanı Kocaman “Türkiye eski Türkiye değildir. Belediye başkanlığı sadece bir meslek değildir. Herkes gibi düşünmek, tüm farklılıkları sentezlemek ve optimum fayda üreten projelere fokuslanmak gerekir. Ülkemize en iyi şekilde hizmet etme sorumluluğunu taşımaktır” dedi.

ARAŞTIRMACI VE SORGULAYICI OLMAK

“Geleceğimiz olan gençlerimiz çok önemli görevlere geleceklerdir” diyen Belediye Başkanı Kocaman “Türkiye’nin Kartepe’nin dünyaya açılan pencereleri olacaksınız. Herkesin kendi penceresinden dünyaya bakması önemlidir. Bir konunun daha iyi kavranması anlaşması için araştırmacı ve sorgulayıcı olmak gerekir. O konuda ne kadar çok soru üretebilirsiniz, daha iyi kavrar, daha faklı bakış açılarını geliştirir, yanılgıdan kurtulur ve hataların önüne geçmiş olursunuz” açıklamasında bulundu.

BENİ ABİNİZ KABUL EDİN

Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Kocaman “Ben sizlerden büyüğüm, abiniz gibiyim ama sizlerle bir araya geldiğimde sizin gibi düşünüp, hissedebiliyorum. Ve geleceğimizin sizlerin omuzlarında çok daha iyi yükseleceğine yürekten inanıyorum. Benim amacım sizlere projelerimizi anlatmak değil, Kartepemizin vizyonunu birlikte geliştirmek, geleceğini birlikte şekillendirmek için sizin hayallerinizi, hedeflerinizi dinlemek istiyorum. Projelerimizi zaten her yerde anlatıyoruz. Ben sizleri anlamak istiyorum. Sizlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek, hayallerinize bir tuğla koyabilecek projelerle geleceğinize ışık tutmak istiyorum” dedi.

GENÇ VE DİNAMİK BAŞKAN

Başkan Kocaman’ı samimi ve içten duygularıyla, tatlı sohbetiyle karşılarında gören öğrenciler, şaşkınlıklarını ve mutluluklarını gizleyemediler. Genç ve dinamik bir Belediye Başkanına sahip olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten öğrenciler “Ziyaretiniz ve düşünceleriniz bizleri çok mutlu etti Başkanım. Bize çok farklı ve özel bir gün yaşattınız. Bizi anlayan, anlamaya çalışan bir başkan olmanız çok sevindirici. Bizde sizin gibi insanlardan feyz alıyoruz. Hayallerimize, hedeflerimize daha sıkı sarılacağız. Desteğiniz ve güveniniz için çok teşekkür ederiz” dediler.

GELECEK OMUZLARINIZDA YÜKSELECEK

Başkan Kocaman “Hedefe giden yolda başarmanın birinci kuralı başlamak ve inanmaktır. Yapmanız gerekenleri ertelemeyin, zaman geri kazanılmayan ve satın alınmayan bir değerdir. İkinci kuralı ise azim ve kararlılıktır. Mutlaka ilerlediğiniz yolda engellerle karşılaşırsınız. Hayatın akışında bunlar doğal şeyler. Pes etmeyi düşünen başta kaybetmiş demektir. Hayallerimize giden yolda koşmaktan yorulmayın, dürüst ve çalışkan olduğunuzda zafer sizin olacaktır. Bugün kadar geçmişinizi de tarihinizi de iyi öğrenin. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceğini tayin edemez. Gelecek gözleri pırıl pırıl parlayan sizlerin omuzlarında yükselecek” dedi.

Gençleri dinleyerek onların hayallerine giden yolda doğru projeler üretmek için ekibiyle birlikte mesai harcayan Başkan Kocaman, gençlere tavsiyelerde bulunarak başarılı olmanın yollarıyla ilgili örnekler aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir