Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe’de Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşa ediyor. Kent genelinde devam eden yüzme havuzları tamamlandıklarında çocukların ve gençlerin yeni spor mekânları olacak. Yüzme sporunda kabiliyetli olan yeni yüzücüler bu mekânlarda keşfedilerek geleceğin sporcuları arasında yerlerini alacak. Kartepe ilçesi Köseköy Mahallesi’nde yapımı süren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da toplam 3 bin 370 metrekare alanda inşa ediliyor. İnşaat çalışmaları hummalı şekilde devam eden yapının kapılarının ve pencerelerinin montajları tamamlandı.

HAVALANDIRMALARIN KANAL MONTAJI YAPILIYOR

Geleceğin sporcularını yetiştirmek vatandaşları spora teşvik etmek amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Çelik konstrüksiyon imalatına atölyede devam edilen yapının elektrik imalatları için jeneratör yeri tespit edildi. Havuz mekanik, havalandırma, asma tavan ve dış cephe alüminyum doğrama imalatları çalışmalarını sürdüren Büyükşehir ekipleri, aksesuar montajlarına başladı. Cephe dış konstrüksiyon profil imalatlarını da sürdüren ekipler, çatı üzeri taş yünü kaplama imalatlarında eksik kalan yerleri tamamlıyor.

94 KİŞİLİK TRÜBÜN

Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Zemin katta giriş fuayesi, 12,50 çarpı 25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 çarpı 10 metre çocuk havuzu yer alıyor. Bu katta ayrıca kafeterya, idari birimler, 2 adet antrenör odası, 2 adet soyunma odası ve wc’ler bulunacak. Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alıyor. Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir