Paylaş

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ki kayıt dışı hayvan barınakları (ahır) ve kanatlı hayvan kümeslerini kaldırmaya devam ediyor.

Kartepe Belediyesi geçmiş dönem meclis toplantısında oybirliği ile alınan “Hayvan barınakları ve kanatlı hayvan kümeslerinin imar planında tarım alanı olarak gözüken alanlara taşınması” kararına uymayan kayıt dışı hayvan barınakları (ahır) ve kanatlı hayvan kümeslerini kaldırmaya devam ediyor.

HAYVAN BARINAĞI KALDIRILDI

Zabıta Müdürlüğü ekipleri başlatılan çalışma sonrasında yerleşim alanı içerisinde yer alan hayvan barınakları ve kanatlı hayvan kümeslerini kaldırmaya devam ediyor. Ekipler Sarımeşe Mahallesi Sunarlar Sokak No:1 adresinde bulunan büyük baş hayvan barınağını kaldırdı.

TARIM ALANLARINA TAŞINIYOR

Kartepe Belediyesi Meclisinin oybirliği ile aldığı kararı yerine getirdiklerini belirten Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı “Yapılan denetimler sonrasında yerleşim alanı içerisinde bulunan hayvan barınakları ve kanatlı hayvan kümeslerinin kaldırılmasına devam ediyoruz. Yapılan inceleme sonrasında ilgili tutanak ve tebligatlar yapılarak Sarımeşe Mahallesi Sonarlar Sokak’ta bulunan büyük baş ahırın kaldırılmasına karar verildi. Ekiplerimiz tarafından gereken çalışmaların neticesinde ahır kaldırıldı. Bizde ilçemizin sağlıklı kentleşmesi ve planlara uygunluk sağlaması açısından kontrollerimizi yapıp, hayvan sahiplerine gerekli süre tanındıktan sonra işlem yapıyoruz. Başkanımızın hassasiyetleri çerçevesinde çevre ve görüntü kirliliğinin kaldırılması ve sağlıklı kentleşme noktasında üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir