Paylaş

Polis, Memur, Öğretmen 3600 ek gösterge bekliyor! Otel ücretine ilave konaklama vergisi ödeyeceğimizi duyuyoruz.

Emeklilikte yaşa takılıp mağdur olanlar haklarının verilmesini bekliyor! Otoyollarda dinamik ücret ödeneceğimizi duyuyoruz.

Asgari ücretliler ve kamu çalışanları gerçekleşen enflasyon oranları ölçüsünde zam bekliyor! % 25’ in üzerinde hissedilen enflasyonun, %8,5 tespit edildiğini duyuyoruz.

****

Küçük suçlardan cezaevinde yatanlar 2 yıldan fazladır af yasası bekliyor! Ceza evleri yetmediği için yeni cezaevlerinin yapıldığını duyuyoruz.

Atatürk’ün ve Cumhuriyetin mirası olan kamu iktisadi teşekkülleri ve fabrikaları son 15 yılda hızla özelleştirdik, yerlerine yenilerinin yapılmasını, üretimin arttırılmasını bekliyoruz!

Var olan az sayıda ki kamu arazisi, kamu binası ve kamu işletmesinin de özelleştirileceğini duyuyoruz.

Ekonominin alarm verdiği, işsizlik ve yokluk yüzünden intiharların arttığı bu zor günlerde özellikle devletimizi yönetenlerin tasarruf yapmalarını, halkı anlamalarını bekliyoruz!

Yeni yeni zırhlı son model ultra lüks arabalar alındığını, yenilerinin siparişlerinin verildiğini, itibardan tasarruf olmaz diyerek halkın yaşam standardının çok üzerinde harcamalar yapıldığını duyuyoruz.

****

Siyasetçilerin yapıcı cümleler kullanmasını, birlik beraberlik çağrısı yapmasını, ötekileştirme, suçlama ve aşağılama üslubu kullanmamalarını, siyasi devamlılıkları için vatandaşın siyasi farklılıklardan dolayı birbirlerine düşmanca hisler beslemesinin önüne geçecek hamleler yapmalarını bekliyoruz.

Bireysel silahlanmanın artmasına, cinnet, cinayet, hırsızlık, fuhuş, uyuşturucu kullanımı, ahlaksızlık, inançsızlık ve şiddetin artmasına rağmen, dini ve milli bayramlarda bile siyasetçilerden çok sert sözler duyuyoruz.

Halkın kendi kendisini yöneteceği, siyaset ile ilgili tüm süreçlerde söz sahibi olacağı demokrasi bilincinin artacağı yeni partiler yasası ve yeni seçim yasası bekliyoruz.

Yeterince sadakat göstermeyenlere değil siyasette, sivil hayatta da, çalışma hayatında da rahat huzur ve fırsat verilmeyeceğini duyuyoruz.

Toplumun genel ahlak yapısının bozulduğunu, deizmin, ateizmin, inançsızlığın, sapkınlığın arttığını görüp yetkililerin tedbir almasını bekliyoruz!

Yeni yeni gayrı ahlaki dizilerin, hayalperest kolay yoldan para kazanmayı teşvik edici her türlü karmaşık ilişkinin hoş görüldüğü tv programların yolda yolduğunu duyuyoruz.

****

Esnafın da durumu iyi değil faizsiz kredi, üreticiye destek açıklamaları bekliyoruz.

Yeni vergi paketlerinin yolda olduğunu, düşük olan vergi oranlarının yukarıya doğru yuvarlandığını duyuyoruz.

Doğal olarak ve mecburen düzelmeyi yine siyasetten siyasetçiden bekliyor! Biri veya birileri çıkar, galiba çok abarttık biraz normalleşelim, normalleştirelim, gelin hep birlikte Türk Milleti olabilmek adına birbirimize adım atalım, hoş görelim, keskinliklerimizi törpüleyelim daha adil daha merhametli yasalar çıkartalım der diye bekliyoruz.

En ehliyetsiz, en çıkarcı ağızlardan, Kula Minnet Eylemem ve Haksızlık karşısında susan bilmem ne olsun falan filan palavraları, sosyal medya paylaşımları duyuyoruz.

****

Sizin anlayacağınız

Allah adaleti emrediyor, biz Müslüman coğrafyada adalete hasret yaşıyoruz.

Peygamberimiz utanmadıktan sonra dilediğini yap diyor, biz utanmazlardan nasihat dinliyoruz.

Yıllar geçiyor, bizde vademiz dolsun ve göçüp gidelim diye bekliyoruz

Bekliyoruz…

****

Olmam kula kul, öpmem el ayak, kirlenmesin ağzım.

Ya veririm canımı insan olmak için, ya da etme kalabalık dünyanızda!.

Pazartesi günümüz de mübarek olsun inşallah, Selam ve dua ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir