Paylaş

D – 100 Karayoluna alternatif olarak hizmet veren Salim Dervişoğlu Caddesi’nin orta refüjü yeşillendirildi.

Salim Dervişoğlu Caddesi yeşillendirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, modern hale getirilen İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki çalışmalar devam ediyor. D – 100 karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddenin orta refüjü yeşillendirildi. Caddeye yaklaşık 13 bin adet bitki ve ağaç dikildi.

ORTA REFÜJ DÜZENLEMESİ

D-100 Karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve çift şeritli modern bir görünüme kavuşan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Kısa bir süre önce ikinci etabı trafiğe açılan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde, şehrin estetiğine uygun şık bir görüntü kazandırmak için ekipler peyzaj düzenlemesi ve ağaç dikimi gerçekleştirdi.

AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI

İlk Adım Köprüsü’nden başlayan ikinci etap çalışmaları kapsamında Çuhane Caddesi’ne uzanan 2 kilometrelik yolda orta refüj düzenlemesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığı’nca yapılan çalışmada orta refüj kaldırımlar ve parkların ağaç dikimi gerçekleştirildi. 24 personelin görev yaptığı çalışmalar kapsamında bölgeye 12 bin 984 adet ateş dikeni, 15 adet top mazı, 15 smargat mazı dikildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir