Paylaş

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Kuruçeşme merkezindeki esnafları ziyaret ederek bereketli işler diledi, vatandaşlarla hasbihal etti. Vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini öğrenen ve talepleri de yerinde değerlendiren Başkan Büyükakın, “Kuruçeşme esnafı başta olmak üzere vatandaşlarımızın bir kez daha çok sıcak ilgisiyle karşılaştık. Bu sevgilerine ve güvenlerine layık olabilmek için bu bölgemizin ihtiyaçları üzerinde hassasiyetle çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

“PROJE ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYOR”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve teşkilat üyelerinin de hazır bulunduğu Kuruçeşme ziyaretlerinde, 7’den 77’ye herkesle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın’a ayrı bir sevgi ve ilgi vardı. Vatandaşların ve esnafların önerilerini ve taleplerini büyük bir titizlikle dinleyen Başkan Büyükakın, belli saatlerde artan trafik yoğunlaşmalarının yanı sıra parklanma konusunda yaşanan sorunların giderilmesi konusunda da çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Kuruçeşme-Plajyolu bağlantısı hakkında sorun soran vatandaşlara “Proje çalışmamız devam ediyor” diyerek cevap veren Başkan Büyükakın, “D100 Karayolu üzerinde Kuruçeşme bölgesinde oluşturulacak Yonca Kavşak ile güney yan yol bağlantıları sağlanacak. Güney yan yol ve demiryolu üzeri araç köprüsü ile Plajyolu bölgesine erişim sağlanacaktır” açıklamasını yaptı.

“KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANDI”

Ziyaretlerinde “Tramvay Kuruçeşme merkeze ulaşacak mı?” sorularına da cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr, Tahir Büyükakın, “Kuruçeşme Tramvay uzatma hattı Kuruçeşme merkezine geçişi kapsamında ön projeleri Karayolları Genel Müdürlüğüne gönderilmiş ve onaylatılmıştır. Zaten plajyoluna kadar tramvayımız geldi ve çalışıyor. Halkımızın mutlu olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini sarf etti. Birlikteliklerde hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları kırmayan ve içten yaklaşımlarıyla herkesin takdirini de kazanan Başkan Büyükakın, “İnsanımızın kent gündemiyle yakından ilgilenmesi, eksikliklere karşı bizlere önerilerini sunmalarını çok kıymetli buluyoruz. Bu sayede yol haritamızı da belirliyoruz. Şehrimizi ortak akılla halkımızla birlikte yönetmenin de ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir