Paylaş

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ve yönetimine nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretleri için Başkan Büyükakın’a teşekkür eden MHP İzmit İlçe Başkanı Yalçınöz, “Avrupa Komisyonundaki konuşmanız için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Kocaelili olarak büyük bir gurur yaşadık” dedi. Tramvay projesi için Başkan Büyükakın’a bir kez daha teşekkür eden Yalçınöz, “Sizle birlikte Kocaeli’nin çok iyi yerlere geleceğini yürekten inanıyoruz”  şeklinde konuştu.

“KRİTİK PROJELERİMİZDEN BİR TANESİ ŞEHİR HASTANESİDİR”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş’ın da yer aldığı ziyarette, Kuruçeşme’deki tramvay çalışmaları başta olmak üzere ulaşım projeleri hakkında İzmit MHP İlçe teşkilatı üyelerine bilgi veren Başkan Büyükakın, “Tramvay hatları arasında kritik projelerimizden bir tanesi şehir hastanesidir. Buradaki yolcu hareketliliğini taşımada tramvaydan başka şansımız yoktur. Diğer bir kritik çalışma da kooperatiflerin birleştirilmesidir. Akçaray bugün yoğun ilgi gördüyse ve beğenildiyse vatandaşımızın doğru projeye ne kadar değer verdiğinin de göstergesidir” ifadelerini sarf etti.

“HALKIMIZIN MUTLU OLDUĞU BİR ALANA ÇEVİRECEĞİZ”

Kocaeli başta olmak üzere İzmit’teki Millet Bahçeleri içinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Fuar alanı çevresinin bakanlığımızdan bedelsiz alınması çok önemliydi.  Bu bölgeyi halkımızın mutlu olduğu bir alana çevireceğiz. Hayata geçireceğimiz çalışmayla fuar alanı Mutlu Kent Kocaeli hedefine de büyük katkı sunacaktır.” açıklamasını yaptı.

“EKONOMİK TERÖRE DE MARUZ KALDIK”

“Ulusal ve uluslararası arenadaki gelişmeler nedeniyle ülke olarak büyük mücadele veriyoruz” diyen MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz’e, “Hep birlikte çalışıyoruz” diyerek cevap veren Başkan Büyükakın, “Cumhurbaşkanımızın Amerika seyahati ve görüşmeleri diplomasi tarihinin en iyileri arasına girmiştir” dedi. 10-12 yaşlarında Asala Terör örgütünü hatırladığını söyleyen Başkan Büyükakın, “Asala’yı bitirdik ardından PKK çıktı. Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durması istenmiyor. Bugün sadece bildiğimiz terörün dışında ekonomik teröre de maruz kaldık, kalıyoruz. Ama başarılı olamayacaklar, Türkiye yoluna emin adımlarla devam edecektir” vurgusu yaptı.

“VATANDAŞIMIZ HİZMET İSTİYOR”

Her fırsatta halkla iç içe olduklarını sokakta vatandaşın nabzını iyi tuttuklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Vatandaşımız hizmet istiyor. Çok şükür göreve geldiğimiz andan itibaren konsantrasyonumuz vatandaşımızın taleplerine cevap vermek oldu. Çalışıyoruz, halkımızın hizmetindeyiz. Tüm gönlümüzle ve zihnimizle vatandaşımızın beklentilerine cevap vermek için çalışıyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir