Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünün başlattığı Her Okula Bir Can projesi büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda İzmit Ortaokulu da Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinden bir köpek sahiplendi. Cesur ismini verdikleri köpek hem öğrencilerin hem de idarecilerin ilgi odağı oldu.

“HER OKULA BİR CAN DOSTU”

Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan sevgisini aşılamak amacı ile hayata geçirdiği “Her Okula Bir Can Dostu” projesini Kocaeli’deki okullar sahiplendi. Kedi ve köpek kulübesi ve mamalarının dağıtıldığı proje kapsamında okullar, Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nden de sokak hayvanları sahipleniyor.

CESUR ADINI VERDİLER

İzmit Ortaokulu da proje kapsamında sokak hayvanı sahiplenen okullardan oldu. Köpeğe öğrenciler Cesur adını verdi. Adeta bir bekçi köpeği görevini üstlenen Cesur aynı zaman da öğrencilerin de sevgilisi oldu. Ders aralarında vakit buldukça cesur ile vakit geçiren çocuklar hem içlerindeki korkuyu yenerken hem de eğleniyor. Ayrıca özenle besledikleri cesuru koruyup kollayan çocuklar bu durumdan fazlasıyla memnun.

“ÖĞRENCİLERİMİZ DE CESUR’U ÇOK SEVDİ”

Okul idaresinin de sahiplendiği cesur isimli köpek okula hemen uyum sağladı. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Okul Müdürü Yardımcısı Tuğcan Ayyıldız; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı bu proje çok anlamlı. Biz de bu proje kapsamında Cesur’u sahiplendik. Cesur da bizleri sahiplendi. Öğrencilerimiz de Cesur’u çok sevdi” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Ayrıca yine cesura olan ilgilerini dile getiren çocuklar da, önceden köpeklerden korktuklarını ama Cesur ile birlikte artık bu korkuyu yaşamadıklarını belirtti. Öğrenciler Cesurla güzel vakit geçirdiklerini ifade ederek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir