Paylaş

Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen 3 bin 8 metrekare büyüklüğünde ki Kartepe Kent Çarşısı, tamamlanması ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından, kısmi kabul yapılarak teslim alındı.

Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yapımına başlanan Kartepe Kent Çarşısı yapımı tamamlandı. Kent Çarşısı’nın 3 bin 8 metre kare alanda 7 gün hizmet vermesi planlanıyor.

MODERN KENT ÇARŞISI

Kartepe Belediyesi tarafından hazırlanan proje de otopark, kapalı alan ile Kartepelilere rahat ve güvenli alış-veriş yapma imkanı sağlarken, spor, kültürel ve sanatsal etkinliklerde düzenlenebilecek. Haftanın yedi günü hizmet vermesi düşünülen kapalı Kartepe Kent Çarşısı binlerce kişiye hizmet edecek şekilde projelendirildi.

KENT ÇARŞISININ ÖZELLİKLERİ

Kartepe Kent Çarşısı idari tesis alanı 152 metre kare, kapalı alanı 2 bin 666 metre kare, açık oturma alanı 190 metre kare toplam alanı 3 bin 8 metre kare olacak. Kapalı alanda ayrıca idari bina, zabıta odası, bebek bakım odası, esnafların ve sporcuların soyunma odaları, malzeme odası, bay-bayan mescit, çay ocağı, iki adet engelli tuvaletleri, 3’er adet bay-bayan tuvalet ve kafeterya yer alacak.

BÖLGENİN İHTİYAÇLARINA UYGUN ŞEKİLLENECEK

Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yer alan kapalı Kartepe Kent Çarşısı’nın fonksiyonel hizmetleri bölge sakini Kartepelilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, önerileri dikkate alınarak şekillenecek. Köylü pazarı, spor faaliyetleri, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra, sergi alanı olarak, haftanın yedi günü Kartepeliler’e hizmet vermesi planlanıyor. Kent Çarşısı, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nin yanı sıra Kent Meydanı, Köseköy, İstasyon mahalleleri ile çevre okulların etkinliklerine de ev sahipliği yapabilecek.

KARTEPE’YE RENK KATACAK

Kartepe Kent Çarşısı’nın ilçeye ayrı bir değer katacağını belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Yapım aşaması biten Kartepe Kent Çarşısı’nı ekiplerimiz ile birlikte yaptığımız son kontrollerin ardından teslim aldık. Bölgemizde güzel hizmetlere vesile olacak olan bu noktanın ilçemize kazandırılmasındaki gayretlerinden dolayı önceki dönem Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e ve müteahhitliğini üstlenen Yunus Merttürk’e teşekkürlerimi iletiyorum. Kartepemiz ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Turizm kenti olan Kartepemizde Kent Çarşısı 7 gün hizmet verebilecek şekilde dizayn edildi. Hizmet kapsamını hemşehrilerimizin öncelikli ihtiyaçlarına göre şekillenecek. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir