Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet,  şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşların düğün ve nikâh salonlarından ücretsiz faydalanması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na öneride bulundu. Hürriyet, ayrıca diğer vatandaşların da düğün ve nikah salonlarından eski tarifeye göre yüzde 90 indirimli faydalanmaları konusunu da önerisine ekledi. 

SALONLAR ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLER, DUL, YETİM VE ENGELLİLERE ÜCRETSİZ

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatlerin arasında yer alan şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşların düğün ve nikah salonlarından ücretsiz faydalanması noktasında önemli bir adım atıldı.  Başkan Hürriyet tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilen öneride nikah işlemleri de dahil olmak üzere bu kişi ve yakınlarına salonların ücretsiz tahsisi ve diğer vatandaşlara da mevcut tarife üzerinden yüzde 90 indirim yapılması konusunda öneride bulunuldu.

Komisyondan geçmesi ve  önerinin mecliste kabul edilmesi halinde İzmit ilçe sınırlarındaki şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşlar düğün ve nikah salonlarından ücretsiz faydalanacak.  Meclisten çıkacak karar ile Hürriyet, vatandaşlara müjde verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir