Paylaş

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 91. yılını ve ülkemizin her köşesinde ömrünü ve enerjisini geleceğimizin teminatı çocuklarımız için harcayan kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.

1 Kasım 1928 tarihinde kabul edilen Harf Devrimi sonrası, 24 Kasım 1928 tarihinde açılan Millet Mektepleri ile, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Başöğretmen olmuş, Türk toplumunun gelişmesi ve ilerlemesi adına büyük bir adıma imza atılmıştır. 24 Kasım; özgüvenini ve cesaretini her daim koruyan, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma gayretiyle çalışan, doğruyu, iyiyi güzeli benimseyip her alanda yenileşmeyi savunan, geleceğin ışık saçan nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizi hatırladığımız önemli bir tarihtir.

Gebze Ticaret Odası olarak, eğitimin; gelişmenin, ilerlemenin ve güçlü olmanın en temel dinamiklerinden biri olduğunun bilinciyle projelerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bilim ve Sanat Merkezi’nin Gebze’ye kazandırılması, Mehmet Tuğrul Tekbulut Tematik Lisesi (Bilişim Lisesi)’ nin ilçemizde açılması, Muallimköy Öğretmen Evi’nin Uygulamalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne dönüştürülmesi, Gebze Ticaret Odası Vakfı Ticaret Meslek Lisesi’nin bölgemize kazandırılması ve meslek liselerine verdiğimiz destekler dolayısıyla gururluyuz. Aynı zamanda yüzyüze girişimcilik eğitimleri veren sayılı kurumlar arasında olarak, 365 Oda ve Borsa arasında birinci konumumuzla bölgemizdeki istihdama destek vermekteyiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli ölçülemeyecek kadar değerli, çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden birine sahip öğretmenlerimize sevgilerimi sunar, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere hayatta olmayan tüm eğitimcilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir