Paylaş

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde emekli öğretmenlere evlerinde ziyarette bulundu. Ziyaretler sırasında duygu dolu anlar yaşandı.CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay’a eşi Nurdan Sarıbay, İl Sekreteri Av. Hüseyin Acurman ve İl Başkan Yardımcısı Bilgi Dehmen eşlik etti. Uzun yıllar görev yapmış emekli öğretmen Makbule Özak ve Ali Yazıcı’yı evlerinde ziyaret eden Başkan Sarıbay; “Öğretmenlerimize çok şey borçluyuz, onlar için ne yapsak azdır, öğretmenlerimizi ziyaret etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Emekli öğretmen Makbule Özak “Duyarlı ve anlamlı bir ziyaret oldu bizim için. Çok mutlu oldum. Bu ziyaret benim için en güzel öğretmenler günü hediyesi oldu. Bize gösterdiği vefası ile başkanımız ve ekibiyle bir kez daha gurur duydum” diye konuştu.

“DEĞERLERİ ASLA ÖLÇÜLMEZ”

“Öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır” diyerek öğretmenlerin değerini vurgulayan Başkan Sarıbay “Eğitim, hayatımızın en önemli ihtiyacı, biz aldığımız eğitimle hayatımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple öğretmenlerimize çok şey borçluyuz, onlar için ne yapsak azdır. Bizim için çok kıymetliler. Değerleri asla ölçülmez. Başöğretmenimiz Büyük Atatürk’ün vurguladığı gibi “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” Bizde bu anlayışla yıllarını eğitime adamış ve binlerce öğrenci yetiştirmiş öğretmenlerimizi evlerinde ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladık. Duygu dolu anlar yaşadık. Ben bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı bir yaşam, görevleri başındaki öğretmenlerimize meslek hayatlarında başarı ve kolaylıklar diliyorum. Terör saldırılarında ve görev sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir