Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 31 Mart öncesinde Kazım Karabekir Ortaokulu’na yapımı için sözünü verdiği müzik sınıfının açılışına katılarak geleceğin müzisyenlerinin muhteşem performansını dinledi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 31 Mart seçimleri öncesinde sözünü verdiği, yapım aşaması en ince detaylarına kadar tamamlanan ve geleceğin müzisyenlerini yetiştirecek olan Kazım Karabekir Ortaokulu müzik sınıfının açılışı öğrencilerin ritim performansı eşliğinde gerçekleştirildi. Programa, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Meclisi üyeleri Süleyman Şen ve Tuncay Aşkın, Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Serkan Yazar, Kuvayı Milliye İlkokulu Müdürü Mikail Bülbül, Şehit Alper Al Ortaokulu Müdürü İsmail Ünlü, Şehit Ümit Balkan Ortaokulu Ahmet Çolak,  Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü Adnan Deniz, İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zeki Koyun, Şehit Öğretmen Erkan Aydın ortaokulu Turgay Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisi İlkokulu Müdür Yardımcısı Menderes Bayındır, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

MUHTEŞEM GÖSTERİ

Müzik öğretmeni Gökçen Kaleli’nin koordinasyonunda yetenekli ritim grubu öğrencilerinin sergilediği performans büyük alkış aldı.  Performansın ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkür eden Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Serkan Yazar, “Yeni sınıfımızda yetişecek olan öğrencilerimizin arasından çok değerli sanatçıların çıkacağına inanıyorum. Sizlere bir kez daha okulum, velilerim ve öğrencilerim adına şükranlarıma sunuyorum” diye konuştu. Kısa bir süre içerisinde öğrencileri başarıya taşıyacak bir hizmeti gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Bu projeye büyük katkı veren çocuklarımız için gönülden çalışan etüt proje, kültür ve fen işleri müdürlüğü ekiplerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İSTİYORUZ Kİ İZMİTLİ SANATÇILAR YETİŞSİN

Çocukların eğitiminde kültür, sanat ve sporun çok önemli alanlar olduğunu ifade eden Başkan Hürriyet, “İstiyoruz ki İzmitli sanatçılar yetişsin, İzmit’ten kıymetli insanlar İzmit’in adını dışarıya duyursun. Bildiğiniz üzere göreve gelmeden önce vaatlerimiz vardı. Sanatla uğraşmak isteyen, müziği seven, resmi seven, çocuklarımıza müzik malzemeleri, enstrümanlar, resim malzemeleri konusunda destek olacağımızı söylemiştik. Bu projeyi de şu anda programlama aşamasındayız. Bu okula böyle bir alan kazandırmak çok güzel bir adım oldu” dedi.

HER ZAMAN EMRİNİZDEYİZ

Velilerin üzerindeki mali yükün farkında olduklarını ve çocukların gelişim sürecinde bu yükü azaltmak istediklerini belirten Başkan Hürriyet konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Velilerin cebinden çıkacak olan masraf azalırken, çocuklarımızın alacağı eğitim kalitesi de artsın istiyoruz. Önümüzdeki süreçte tüm okullarımıza ayırt etmeksizin temizlik hizmeti de vermeyi planlıyoruz. Personel desteği vermeye çalışacağız. Çocuklarımızın, anne babalarımızın yüzünü güldürmek için çalışıyoruz.

ÇOCUKLAR GÜLERSE ANNE BABALAR DA GÜLER

Hep söylediğimiz bir şey var. Çocuklar gülerse anne babalar da güler. İnsanımız gülerse Türkiye güler. Biz de elimizden geldiği kadar buna gayret gösteriyoruz. Okullarımızın bize ihtiyaçları olmaları halinde emrindeyiz. Değerli öğretmenlerimizin, müdürlerimizin her zaman emrindeyiz. Bizleri bugün ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ve bugün bu güzel performansa imza atan değerli çocuklarımızı inşallah gelecekte daha büyük konserlerde görürüz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir