Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Deniz Karamert- 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, “Kendisine muhalif olan kesimler üzerindeki baskı ve şiddetini sürekli artıran siyasi iktidar bireysel hak ve özgürlükleri askıya almıştır” dedi.

CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız mesajında şu ifadelere yer verdi;

Çağdaş bir devletin görevi, onurlu, insanca bir yaşamın teminatı olan bireysel hak ve özgürlükleri korumak, kollamak ve geliştirmektir. Hak ve özgürlükleri evrensel düzeyde kabul edilen standartlara ulaştırmak, güvence altına almak tüm insanlığın ortak paydasıdır.

Ancak, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün üzerinde 71 yıl geçmesine rağmen hala Dünya’da savaşlar, acılar, yoksulluklar, ayrımcılıklar devam etmektedir. Ülkemizde de yurttaşlarımızın, çağdaş dünyanın hak ve özgürlüklerine sahip olduğunu söylemek mümkün değildir.

Ülkemizde işçi haklarından kadın haklarına, düşünce özgürlüğünden yaşam hakkına, engelli haklarından, eğitim hakkına kadar birçok sorun çözüm beklemektedir.

Kendisine muhalif olan kesimler üzerindeki baskı ve şiddetini sürekli artıran siyasi iktidar bireysel hak ve özgürlükleri askıya almıştır.

Çocuklara cinsel istismarın gündemden düşmediği, yaşam haklarının elinden alındığı ülkemizde insan haklarının hangi noktada olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

İnsan hakları ihlallerinin çiğnenmediği, adalet duygusunun zedelenmediği, demokratik ve çağdaş bir Türkiye özlemi ile 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir