Paylaş

Büyükşehir Belediyesi, Kandıra İlçesi Topluca Köyü Kasımlar mevkiinde bulunan eski okul binasını yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Topluca Köyü, köy konağına kavuştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri, eski okul lojmanlarını yeniliyor. Bu kapsamda Kandıra İlçesi Topluca Köyü Kasımlar mevkiinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eski kullanılmayan atıl köy okulunu vatandaşlar için onardı. Vatandaşların sosyal yaşam alanı haline getirilmesi için bina restore edildi. Tek sınıf ve bir müdür odası bulunan köy okulu, vatandaşlar tarafından köy konağı olarak kullanılıyor.

KÖY KONAĞI HİZMETE AÇILDI

Eski okul binası vatandaşlar tarafından sosyal etkinlikler için kullanılmaya başlandı. Köy sakinleri, eski köy okulunda mevlüt, düğün ve eğitim gibi etkinlikler düzenliyor. Eski okul binasının çevresi perde beton ile kapatıldı. Köyde sosyal etkinlik için bir alan bulunmadığını belirten Topluca Köy Muhtarı Cevdet Kaya; “Köyümüzde etkinliklerimizi yapabileceğimiz bir alan yoktu. Eski köy okulumuz atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediyesine başvurduk. Kısa sürede okul binamız restore edilerek köy konağına çevrildi. Bize bu imkânı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir