Paylaş

Başkan Büyükakın, “Bu coğrafya üzerinde bu aziz millet var oldukça ülkemiz üzerine oyun kuranlar asla muvaffak olamayacak.  Bizim kaderimiz bu coğrafyanın nöbetini tutmaktır. Allah’ın izniyle bu nöbeti de hakkıyla tutacağız” dedi.

‘’Milletimizin kaderi ile bu coğrafyanın kaderi kenetlenmiştir’’


Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Başkanı Zeki Omurca ve yönetimini ziyaret etti. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu’nun da hazır bulunduğu birlikte bir konuşma yapan Başkan Büyükakın, “Seçim sürecinde bize verdiğiniz destek için sizlere çok teşekkür ederim” dedi.

“ÜLKEMİZİN ALEYHİNE KONUŞANA ÖDÜL VERİRLER”

MHP Derince İlçe teşkilatında yer alan Türkgün Gazetesi’ndeki Nobel Ödülü haberine de değinen Başkan Büyükakın, Srebrenitsa’da yaşanan soykırımı inkâr eden Handke’nin Nobel Edebiyat Ödülü alması konusunda da “Nobel ödülü verilirken özellikle araştırılıyor, inceleniyor ve elekten geçiyor. Bunun gibi insanlara özellikle bu alanda ödül veriyorlar. Türkiye’nin ve gönül coğrafyamızın aleyhine konuşan ve atan tutan insanlara bu ödülü verirler. Yeter ki Türkiye’nin aleyhine konuşun veya yazın. Bunun çeşitli versiyonlarını yaşadık, yaşıyoruz”  şeklinde konuştu.

“BİZİM KADERİMİZ BU COĞRAFYANIN NÖBETİNİ TUTMAKTIR”

“Bu aziz milletin kaderi ile bizim coğrafyamızın kaderi kenetlenmiştir, bağlanmıştır” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Yani bu coğrafya üzerinde bu aziz millet var oldukça ülkemiz üzerine oyun kuranlar asla muvaffak olamayacaklar.  Bizim kaderimiz bu coğrafyanın nöbetini tutmaktır. Allah’ın izniyle bu nöbeti de hakkıyla tutacağız. Genel Başkanlarımız asıl mevzu memleket olduğunda siyasi hesapları elinin tersiyle ittiler. Asıl olan memlekettir, gerisi teferruattır” ifadelerini sarf etti.

“NATO TOPLANTISINDA GÜÇLÜ BİR DURUŞ SERGİLEDİK”

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen NATO toplantısındaki bu güçlü duruşun ülkemizin hamlelerini başarılı bir şekilde yapmasına da vesile oluyor” diyen Başkan Büyükakın, “Suriye’deki operasyonlarda yıllarca kurulan oyunları bozduk. PKK bitme noktasına geldi. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz her geçen gün daha da güçleniyor. Milli silahlarımızı kendi teknolojilerimizle üretiyoruz. Doğu Akdeniz’deki doğalgaz arama faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’nin yeniden büyük bir devlet oluşunu ve bölgesi ile dünyaya etki edişini, büyük bir tarih perspektifinden baktığımızda çok daha net bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.

“NİHAİ AMACIMIZ DEVLETİMİZİN BEKASIDIR”

“Hepimiz azami özen göstererek bu birlikteliği muhafaza etmek için çok çalışmamız gerekiyor” vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Nihai amacımız vatandaşımızın mutluluğu ve devletimizin bekasıdır. Cumhur ittifakına halel getirecek kişilerin Genel Başkanlarımız düzeyinde affı yoktur. Milletimize hizmet edeceğiz. Elimizden geldiğince bu emanetin hakkını vermek için çalışıyoruz. Milletimizin bize verdiği bu emanetin yerde kalmaması lazımdır. Bu milletin her bir kuruşunun heba edilmeden bu millete hizmet olarak geri vermek için çalışıyoruz, çalışacağız. Gece gündüz hafta sonu demeden yedi yirmi dört çalışıyoruz. Sahada gördüğünüz eksiklikler varsa bize aktarmanızı da istiyoruz. Bir kez daha verdiğiniz emek için teşekkür etmek istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

AYGÜN, “FOTOĞRAFIN BÜYÜĞÜNÜ GÖRMEK ZORUNDAYIZ”

Görüşmede Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Zeki Omurca ise, “Ezici bir çoğunlukla Büyükşehir Belediye Başkanımızı seçtik. Derince Belediyemizi de kazandık. Bizlere gerçekleştirdiğiniz nazik ziyaretler içinde ayrıca çok teşekkür ederim” dedi. AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen ise, “Ayrımız gayrımız yok. Allah birlik ve beraberliğimizi devam ettirsin” diye konuştu. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ise, “Fotoğrafın büyüğünü görmek zorundayız. Ülkemizin bekası ve birliği çok önemlidir. Beraber hareket ettik. Aranızda olmaktan çok mutluyuz” açıklamasını yaptı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir