Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Senegal heyetini makamında misafir etti.

Kartepe’de faaliyette bulunan Uzmanlar Fabrikası’nın davetlisi olarak Kartepe’ye gelen Senegal heyeti Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kartepe – Senegal arasında işbirliğinin arttırılması ve çeşitli yatırımların yapılmasının değerlendirilmesi noktasında görüş birliğine varıldı.

KALABALIK SENEGAL HEYETİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Senegal Meclis Başkan Yardımcısı Aly Lo, Komünü Belediye Başkanı Taiba Ndiaye, CIFCA Programı Koordinatörü Moussa Diop, Ziguinchor ARD Direktörü Boubacar Sonko, Tivaouane Paydaşı Falle Diatte Kama, Komün Eğitim Komisyonu Başkanı Maimouna Barro, Keusta Massar Belediye Başkan Vekili Moustapha Mbengue, Keur Massar Belediyesi Belediye Sekreteri Ousmane Sarr, Taiba Ndiaye Komünü Belediye Meclis Üyesi Demba Samb, Gounass Komün Belediye Başkanı Baidy Ba, Mboula Komünü Belediye Başkanı Gory Ba, Diass Belediyesi Belediye Başkanı Sekreteri Senegui Niane, Thiaroye sur Mer Belediye Başkanı Ndiaga Niang, Pikine Şehri Başkan Vekili Abdoulaye Diakhate, Vergiler Müfettişi Pape Thiam, CIFCA iletişim Sorumlusu Makhtar Sow, Mame Fama ve Anta Samba’dan oluşan Senegel heyetini makamında kabul etti.

KARŞILIKLI İLİŞKİLER ÇOK ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Kocaman, Senegal heyetini makam odasının girişinde karşıladı. Ziyarette konuşan Başkan Kocaman “Kentimize hoş geldiniz. Ziyaretlerinizden dolayı mutlu oldum. Türkiye ve Kartepe hakkında ki düşünceleriniz çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamaları, büyük desteği Senegal ile olan tarihsel bağlarımızın yeniden güçlenmesini sağlamıştır. Bu tanışma ve nezaket ziyaretinin ötesinde karşılıklı fayda sağlayacak ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik sonuç odaklı adımlar atmalıyız. İyi niyet göstergeniz ve içten duygularınız için teşekkür ediyorum. Daha geniş ve sistematik bir işbirliği toplantısı için sizleri tekrar bekliyoruz” dedi.

İLİŞKİLERİN GÜÇLENMESİNİ İSTİYORUZ

Senegal heyeti ise, Kartepe de olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler. Türkiye ile Senegal arasında ticari işbirliği son yıllarda arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Senegal’e gelmesi bağların yeniden güçlenmesini sağladı. Türkiye ile aramızda yaşanan ilişkiler beklentileri yükseltmiştir. Özellikle Türkiye ile olan ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. İnsanlarımızın bizzat ihtiyaçları olan şeyler vardır. Özellikle Kartepe ile ilişkilerin güçlenmesini istiyoruz” açıklamasında bulundular. Ziyaret sonunda Kartepe Belediye Başkanı Kocaman, Senegal heyetine çeşitli hediyeler verirken, hatıra fotoğrafı ile misafirlerini uğurladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir