Paylaş

İzmit Belediyesi, Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İŞKUR ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile yürütülen sosyal proje kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan 19 yükümlü erkeğe ‘Aşçı Çıraklığı” eğitimi verilmeye başlandı.

Denetimli serbestlikten yararlanan erkeklerin istihdamına yönelik düzenlenen eğitimler İzmit Belediyesi Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde ki eğitim ve uygulama mutfağında gerçekleştirildi. Toplam 178 saat sürecek olan kursun ilk dersine İzmit Belediyesi, Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İŞKUR’dan temsilciler katıldı. Herhangi bir sebeple hapis cezası alan kişilerin ve bu süre sonunda günlük yaşama döndüklerinde iş bulmakta zorlandıklarından dolayı meslek edinme kursuna yoğun talep gerçekleşti.

UYGULAMALI VE TEORİK EĞİTİMLER

İzmit Belediyesi Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerde yükümlü vatandaşlara hem yemekler ve yemek yapımı hakkındaki teorik eğitimler veriliyor. Hem de mutfakta uygulamalı olarak eğitimler sunuluyor. Bu kapsamda kursa katılan vatandaşlar yemek yapımı hakkında ki ince detayları rahatlıkla öğrenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir