Paylaş

Tüm toplumumuzu derinden etkileyen, “Beyaz Hüzün” adıyla akıllarımıza acı bir mücadele olarak kazınan Sarıkamış Harekatı’nın 105. Yıldönümünde; vatanı için fedakarlığa hazır olan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde, her koşulda kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

22 Aralık 1914’te Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekatı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda, olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatanları için Allabuekber dağlarında donarak can veren 90 bin askerimiz, büyük bir fedakarlık ve kahramanlık örneği göstermiştir.

Her hatırladığımızda bizleri hüzünlü bir düşünceye sevk eden Sarıkamış Harekatı, bu toprakların nasıl destansı bir şekilde elde edildiğinin en önemli kanıtlarından biridir. Bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti hepimizin geleceğe büyük umutlarla bakmasını sağlamaktadır.

Bugün de bizler bu fedakarlığın bilincinde olarak onların izinde, birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her şartta çalışmalı, tüm askerlerimizin aziz hatıralarını yaşatarak gelecek nesillere aktarmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir