Paylaş

Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlülüğü (AFAD) ekipleri tarafından Körfez Belediyesi personeline ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verildi


Personele ‘temel afet bilinci’ eğitimi


Körfez Belediyesi, kurum içi eğitimlerine belirlenen periyotlar dâhilinde aralıksız devam ediyor. Kocaeli İl AFAD Müdürlüğüne bağlı uzman ekipler tarafından Körfez Belediyesi personeline; ’arama kurtarma, temel afet bilinci ve yangın’ konulu başlıklarda eğitim verildi. Üç gün süren eğitim, belediye toplantı ve meclis salonunda gerçekleştirildi.


ÖNLEM ALMALIYIZ
Deprem risklerinin, insanların alabileceği önlemlerle azaltılabileceğine değinen İl Kocaeli İl AFAD eğitmenlerinden arama kurtarma teknisyeni İsmail Aktaş, gerçekleşebilecek herhangi bir afet öncesinde alınabilecek tedbirleri anlattı.

HAYATIMIZIN BİR PARÇASI

Aktaş, “Yaşanacak herhangi bir afet öncesinde toplanma alanları mutlaka belirlenmeli. Afetler hayatımızın bir parçası olduğundan, her yerde ve her durumda yaşanabilecek olaylara karşı hazırlıklı olmalıyız. Marmara, deprem riskinin çok fazla olduğu bir bölge. Bu noktada bilinçlenmeli ve buna göre hareket etmeliyiz ” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir