Paylaş

İzmit Belediyesi ve 7.Boru İlkokulu öğrencileri “Kardeşim de Tatsın, Geleceğe Umutla Baksın” projesi kapsamında İstanbul, Mardin, Aydın, Balıkesir ve Ardahan’a İzmit’in meşhur lezzeti pişmaniye gönderdi.

İzmit Belediyesi Kültür – Sosyal İşler Müdürlüğü ile İzmit 7. Boru İlkokulu öğrencileri çok anlamlı bir projeye imza atarak, daha önce pişmaniye yemeyen çocukların yüzlerini pişmaniye ile güldürdü. Yurt çapında pek çok bölgede de devam eden “Kardeşimde Tatsın Geleceğe Umutla Baksın” projesi kapsamında İstanbul, Mardin, Aydın, Ardahan ve Balıkesir’deki ilkokul öğrencileri pişmaniyeyle tanıştı.

KARDEŞİMDE TATSIN GELECEĞE UMUTLA BAKSIN

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “Kardeşimde Tatsın Geleceğe Umutla Baksın” adlı proje kapsamında 7.Boru İlkokulu 2A Sınıf Annesi Yasemin Buran ile birlikte daha önce tatmadıkları lezzetleri tatmaları için İzmit’in meşhur lezzeti pişmaniyeyi farklı illerdeki öğrencilere gönderiyor. 7.Boru İlkokulu 2A Sınıf Annesi Yasemin Buran’ın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda belediye, Türkiye’nin farklı şehirlerine pişmaniye gönderimi sağlamaya başladı.

İLK DEFA PİŞMANİYE’Yİ TATTILAR

Proje kapsamında İstanbul Esenler Atatürk İlkokulu, Mardin Artuklu Gökçe İlkokulu, Aydın Sultanhisar Kabaca İlkokulu, Ardahan Hanak Atatürk İlkokulu ve Balıkesir Sındırgı Büyükdağdere İlkokulu öğrencileri “Kardeşim de Tatsın Geleceğe Umutla Baksın” adlı proje kapsamında hayatlarında ilk defa pişmaniyenin tadına vardı.  Pişmaniyeyi tadan öğrenciler bu çalışma için İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti. İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri pişmaniyenin tanınırlığını artırmak adına çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir