Paylaş

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Futbol Takımı, U12, U14 ve U16’da şampiyonluğu göğüsledi. U16 takımı Türkiye Şampiyonası’na gitmeyi garantilerken, U14 takımı da baraj maçı oynayacak

Körfez’de üç şampiyonluk birden

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Futbol Akademisi, U12, U14 ve U16’da şampiyonluğu göğüsledi. İlk olarak U16’da şampiyonluk ipini göğüsleyen Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Futbol Takımı, ligi yenilgisiniz olarak tamamladı. Tüm maçlarını kazanan takım, U16 Türkiye şampiyonasına gitmeyi de garantiledi. İkinci başarı ise U14’lerde geldi. U14’lerde şampiyon olarak ligi tamamladı ve Türkiye şampiyonası için baraj oynama şansını yakaladı.

BAŞARI PEŞ PEŞE GELDİ

U16 ve U14’lerden sonra U12’de de şampiyonluğu göğüsleyen Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Futbol Takımı oldu. Namaglûp olarak ligi tamamlayan U12 takımı lig boyunca da kalesinde sadece 2 gol gördü. U12’lerle birilikte Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Futbol kulübü, 2019-20 sezonunda oynanan tüm yaş gruplarında şampiyonlarında şampiyonluğu göğüsledi.

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

U12, U14 ve U16’da şampiyonluğu göğüsleyen akademi, U11, U13, U15 ve U17 içinde iddialı bir şekilde hazırlıklara başladı. U15 takımı bu sene ayrıca geçen yıl elde edilen başarıdan dolayı Elit Lig’te oynayacak. Tüm gruplarda şampiyonluğu hedefleyen Gençlerbirliği Futbol Kulübü, hem il hem de Türkiye şampiyonlarında başarıyı yakalayarak bu gururu Körfezlilere ve Kocaelililere yaşatmayı hedefliyor.

BAŞARILI EKİP ÇALIŞMASI

Akademide başarının mimarları ise oldukça fazla; Futbol Şube Sorumlusu ve 13-14 Teknik Sorumlusu Erdoğan Koç, U11 -12’de Hamza Alyılmaz, U15, U16 ve U17’de teknik sorumlu Haluk Kaya, Yardımcı Antrenör Yunus Küçük, Kaleci Antrenörü Yavuz Haydar ile birlikte çok sayıda antrenör ve akademi çalışanı başarının mimarları arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir