Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, yeni yılın karşılanacağı ve 2 gün boyunca etkinliklerin süreceği İzmit Belediyesi Meydanı’nı ziyaret etti, esnafa bol kazançlar diledi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, kentte 2020 yılının tüm halk ile birlikte karşılanacağı İzmit Belediyesi Meydanı’ndaki etkinlik alanını ziyaret etti. İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan etkinlik alanının ahengi göz doldurdu. Kent esnafına yılbaşı alışverişi için temin edilen stantların, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyelerinde üretilen dekorların ve çeşitli etkinlik alanlarının yer aldığı meydana yoğun yağışa rağmen vatandaşlar adeta akın etti.

ESNAFIMIZ KAZANACAK

30-31 Aralık tarihlerinde yeni yıl etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan İzmit Belediyesi Meydanı’ndaki programın açılışını İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar birlikte gerçekleştirdi. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Bugün yağan bu yağmur ile birlikte burada bulunan esnaflarımıza Allah bereketli alışverişler nasip etsin. İstedik ki İzmit esnafımız kazansın. İstedik ki burada hareketlilik ve canlılık olsun. İnsanlarımız yeni yıla güzel girsin, mutlu girsin. Yeni yıla nasıl girersek öyle gider dedik” dedi.

STANTLAR 2 GÜN AÇIK

Tüm belediye ekiplerinin yeni yıl etkinliği için büyük emek sarf ettiğini ifade eden Başkan Hürriyet, “Birimlerimizin, çalışan arkadaşlarımızın, belediye atölyelerinde göstermiş oldukları emekleriyle birlikte çok güzel işler ortaya çıktı. Bunu da halkla paylaşalım istedik ve bugün iki gün boyunca açık olacak stantlar kurduk. Yarın akşam vatandaşlarımız birlikte yeni yılı geleneklerimizi de yaşatarak hep birlikte karşılayalım istedik. O aile sıcaklığında, eskiden evlerimizde mandalina soyarak, tombala oynayarak girdiğimiz gibi yeni yılı karşılayalım istedik” diye konuştu.

RETROBÜS İLE GERİ SAYIM

İzmit Belediyesi Meydanı’ndaki yeni yıl programının içeriği hakkında da bilgi veren Başkan Hürriyet, “Çay, kahve, salep gibi ikramlarımızla hep birlikte yarın akşam sahne alacak olan ve İzmit’in çok sevdiği Retrobüs grubunun konseri ile yeni yıl için geri sayım yapacağız.  Programımıza bütün halkımız davetlidir. Bugün usulen bir açılış yaparak esnafımıza hayırlı işler dilemek istedik. Kentimize bereket gelsin, ülkemize bereket gelsin. 2020 hayırlarıyla, iyilikleriyle gelsin. Hepimizin hanesine bereket ve huzur getirsin. Herkese hayırlı seneler diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir