Paylaş

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay, 2020’de herkesin, demokratik hak ve hukukunu koruyarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinin önderliğinde, Türkiye’ye sahip çıkmasını, yokluktan, yoksulluktan, çaresizlikten daha az söz edilmesini ve 2020’nin yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olmasını diledi.

Başkan Sarıbay mesajında; “İnsan haklarının, demokrasinin, ifade ve medya özgürlüğünün gerilediği, yargı bağımsızlığının yok edildiği, gelir dağılımı adaletsizliğinin büyüdüğü, işsizliğin kökleştiği, yeni müdahalelerle eğitim sisteminin bir kördüğüme dönüştüğü, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın önlenemediği; komşularımızla ve müttefiklerimizle sorunlarımızın arttığı, muasır medeniyet ülküsünden uzaklaştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.

2020’ye girerken, Özgürlüklerinden yoksun bırakılmış namuslu, dürüst, demokrat birçok aydının büyük acılarla karşı karşıya bırakılmaması, gazetecilerin Silivri’de bedel ödemeye devam etmemesi, insanlarımızın onurlarını korumak için intihar ederek yaşamına son verme gibi insanlık adına düşünülmemesi gereken bir sonla karşılaşmaması, terör örgütü yöneticileri davul zurna ile karşılanırken, işçilerin gazlanmadığı, öğrenciler dahil, hak arayanların coplanmadığı, milyonlarca insanımızın açlık sınırı altında yaşamadığı, iş adamlarının ekonomik sorunları nedeniyle fabrikalarına kilit vurmadığı, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın olmadığı, kardeşleşmiş milletimizin ayrıştırılmadığı yeni bir yıl temenni ediyorum.

Yeni yılda; ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan hoşgörü ve saygı çerçevesinde bir arada beraberlik ve dayanışma içinde adil olmayı, özgür düşüncenin ve barışın egemen olduğu, hak, hukuk ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda adaletin hüküm sürdüğü aydınlık bir geleceğe ulaşmayı diliyorum.

Herkesin, hepimizin demokratik hak ve hukukunu koruyarak Türkiye’ye sahip çıkması, yokluktan, yoksulluktan, işsizlikten, çaresizlikten daha az söz edilmesi ve yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olması dileğiyle yeni yılınızı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir