Paylaş

İzmit merkezli kurulan, henüz 1 yıllık olmasına rağmen Kocaeli’nin en aktif STK’ları arasında yer alan ve yılın STK’sı ödülünü almaya hak kazanan Türkiye Gönül Elçilerim Derneği (TÜRGED) Kocaeli Üniversitesinde ‘Gönül Elçilerim Kulübünü’ kurdu.

Dernek Başkanı Veysel Oti’nin Divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, üniversite öğrencileri final haftası olmasına rağmen yoğun katılım sağladı. Kongrede oy birliği ile Kulübün başkanlığına Süleyman Hocaoğlu seçildi. Kulüp sekreterliğine Merve Aktaş, Başkan Yardımcılığına Aliye Acar, Muhasipliğe Ayşegül Bilgintürk ve Asil YK Üyeliğine Suranur Akbaba üstlendi. Denetim Kurunda ise Taha Baz, Ferdi Camgöz, Selin Kaya Kağanlı, Ahmet Can Kıraç, Hüseyin Can Güler yer aldı. Ayrıca Kulübün Danışmanlığını Halkla İlişkiler ve Tanıtım Medya Bölümü Öğretim Görevlisi Tümay Mercan yürütecek.

“ALTERNATİF MEKAN GÖNÜL ELÇİLERİM ”         

Kulübün Genel kurul toplantısında derneğin başkanı Veysel Oti bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Oti konuşmasında, “Yola çıktığımız Kasım 2018 den bu yana hedeflerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Biliyorsunuz yılın sivil toplum örgütü seçildik. Bu bizim için bir yılını henüz doldurmuş bir dernek için övüç kaynağı. Şevkimizi arttırdı. Gençlere alternatif siyaset üstü tamamen sivil bir alan açma çalışmamız vardı. Hali hazırda üniversitede örgütlüyüz. Teşkilatlanan Üniversiteli yol arkadaşlarımızla var olan kulüplerle çok güzel etkinlikler icra ettik. Artık kendi kulübümüz ile daha etkin ve resmen faaliyet yürütmeye devam edeceğiz. Tüm üniversiteli arkadaşları derneğimize de kulübümüze de davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KULÜBÜMÜZ İLE ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Kongrede seçilen Gönül Elçilerim Kulübü Başkanı Süleyman Hocaoğlu başkan seçildikten sonra gerçekleştirdiği konuşmada, “Biz Zaten derneğimiz ile bir faaliyet içerisindeydik. Şimdi resmen Gönül Elçileri Kulübünü kurarak faaliyet alanımızı genişlettik. Başta dernek başkanımız Veysel Oti’ye Teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar bizi bir ağabey olarak hiç yalnız bırakmadılar. Sonra buraya katılan Tüm Üniversiteli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kulübümüz Kocaeli Üniversitesine ve Kocaeli’ne hayırlı olsun.” İfadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir