Paylaş

İzmit Belediyesi alanında uzman isimlerin katılımıyla anne adaylarına “Lotus Gebe Eğitimi” programı düzenledi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet çocuklara ve kadınlara yönelik projelerine öncelik vererek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi, Lotus Gebe işbirliğiyle anne ve çocuk sağlığı konularında Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Çocuk Hakları Okulunda anneler için “Lotus Gebe Eğitimi” programı düzenledi.

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Ücretsiz olarak gerçekleşen eğitim programının moderatörlüğünü Op. Dr. İnci Çavuşoğlu üstlenirken konuşmacı olarak Uzman Dr. Gülten Türkkanı Asal ve Op. Dr. Reyhan Arpacı katıldı. Anne adaylarının yoğun katılım sağladığı programda gebelik, doğum ve doğum sonrası süreçleri doğrultusunda bilgilendirmeler yapıldı.

EĞİTİMLER YIL İÇERİSİNDE DEVAM EDECEK

Lotus Gebe Eğitimi kapsamında, gebelik sonrası bebekte görülebilecek çocuk alerjisi ve astım konularında aileler bilinçlendirildi. Anne adaylarının doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrasında bilinçlendirilmesini amaçlayan Lotus Gebe eğitim programları Dr. İnci Çavuşoğlu koordinasyonunda yıl içerisinde devam edecek.

DOĞUM VE DOĞUM SONRASINA HAZIRLIK

Lotus Gebe Prof. Dr. Eray Çalışkan ve Op. Dr. İnci Çavuşoğlu önderliğinde bir araya gelmiş anne ve bebeklerin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığına gönül vermiş, çekirdek ailenin sağlıklı, güçlü ve güvenli şekilde bağlanmasını hedefleyen profesyonel ekipten oluşan bir gruptur. Amaçları anne adaylarına sağlıklı huzurlu bilinçli bir gebelik dönemi yaşatarak onları doğuma fiziksel ve ruhsal olarak hazırlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir