Paylaş

4 Ocak 1961 yılında basın çalışanlarımızın bazı haklarını almalarını sağlayan “212 sayılı kanun” düzenlemesinin Resmi Gazetede yayınlanışı ile kutlanan bu özel gün; objektif, ilkeli ve doğru haberi en kısa zamanda ulaştırmak adına zor şartlarda görev alan gazetecilerimizi hatırlamamız adına önemli bir gündür. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir.

Gebze Ticaret Odası olarak, bölgemizin sorunlarını dile getirip çözüme ulaşması yolunda çalışmaların gerçekleştirilmesi bizler için çok önemlidir. Bu anlamda, zaman kavramı gözetmeksizin ter döken, son derece özverili bir şekilde çalışarak bizlerden desteklerini esirgemeyen yerel basınımız başta olmak üzere tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin gelişen ekonomisine ve güçlenen demokrasisine önemli katkılar sağlayan gazetecilerimizin desteğiyle, toplumun gelişimi ve kalkınma sürecinin daha hızlı olacağına gönülden inanıyor, yerel basınımızın da yaptıkları iş ve üstlendikleri görevi gayretle yerine getirmelerini gururla izliyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; bu özel günde, tüm basınımıza çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyor, bizlerin daima yanında olan fedakar gazetecilerimize sevgilerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir