Paylaş

Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun geçtiğimiz günlerde Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki muhteşem konserinde TRT Ankara Radyosu solisti Elif Güreşçi de sahne aldı

TÜRK Sanat Müziği eserlerinden oluşan repertuvarıyla sahne alan Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun konserinde muhteşem bir performans ortaya koyan TRT sanatçısı Elif Güreşçi, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Söylediği birbirinden güzel şarkılarla müzik ziyafeti sunan Güreşçi, eserleri ile adeta kulakların pasını sildi.

KATILIMCILAR DA EŞLİK ETTİ

Neşe Sarısözen Adalı’nın şefliğinde sahne alan Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlere sanat müziği eserleriyle eşsiz bir sanat akşamı yaşattı. Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel şarkılarını dinleyen konuklar, sanatçıların eserlere eşlik ederek keşifli bir akşam yaşadı. Konserde Türk Sanat Müziğinin kürdilihicazkâr, hicaz, hüzzam ve nihavent makamlarından oluşan birbirinden seçkin eserler icra edildi.

SANAT DOLU BİR AKŞAM

Öte yandan düzenlenen etkinliği takip edenler arasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Hayriye Sözer, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman da yer aldı. Etkinlik sonunda, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, koro şefi Neşe Sarısözen Adalı ve konuk solist Elif Güreşçi’ye çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir