Paylaş

Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun yer aldığı ve 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü Körfez Kampüsü’nde, yeni eğitim döneminde farklı bir meslek yüksek okulu ile 4 Yıllık Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu da yer alacak

Körfez üniversite kenti oluyor

Körfez’de hayata geçirilen ve bölge için büyük bir öneme sahip olan Körfez Kampüsü’ne yeni dönemde farklı bölümler de yer alacak. Eski Belediye binasının yer aldığı bölgede hayata geçirilen kampüste, Yabancı Diller Yüksekokulu yer alıyor. Şu ana kadar 2 bin 200’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü kampüste, önümüzdeki eğitim döneminde öğrenci sayısı 5 bine yaklaşacak.

MYO’LU 1.500 ÖĞRENCİ

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında Körfez’de yeni dönemde farklı bölümlerin yer aldığı Meslek Yüksek Okulları yer alacak. Yeni Meslek Yüksek Okulları ile birlikte 1.500 öğrenci daha Körfez’de eğitim görmeye başlayacak.

4 YILLIK ULAŞTIRMA YÜKSEKOKULU GELİYOR

Körfez’de açılacak 4 Yıllık Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu Ulaştırma Bölümü’ne de ilk kez öğrenci alımı yapılacak ve öğrenciler Körfez Kampüsü’nde eğitim görmeye başlayacak. Körfez’e gelecek Meslek Yüksek Okulları ve yeni yüksekokul, bölgenin ekonomik-sosyal-kültürel alanda gelişmişliğine katkı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir