Paylaş

Son günlerde şehrimizin gündemi, gelişen olaylar ve yaşadıklarımızın bizi getirdiği nokta 19 .01.2020 Pazar günü Saat:15:00 da Kandıra İzmit sınırı ve yolu üzeri olan Sarıhocalar Köy meydanında buluşma , medeni ve insani tepkimizi ortaya koymak, basın açıklaması yapmaktır.

Nedeni belli olan eylemin amacı da net ve ortadadır. Amaç, ortalığı karıştırmak, kaos oluşturmak, ne istediğini bilmeden yıkmak ve var olanı tüketmek adına değil kenti ve insanı korumak ve kollamak adınadır. Amaç kentin yeşil ve temiz kalan bağrına sokulmaya çalışılan çöp yığının oluşturacağı olumsuzluklara insanı ve vicdanı tavır koymak ve doğru yolun bulunması adına kent duyarlılığı oluşturmaktır.

Amaç, benden uzak olsun da nerede olursa olsun değil, hak ve hakkaniyet ölçüsünde kentin kazanım ve kayıplarının tüm coğrafyaya doğru yansıması için irade ortaya koymaktır.

Amacımız, yapılan hatadan dönülmesi için bir kent şuuru ve bilinci oluşturmak, çok geç olmadan hatadan dönme erdemliğinin kazanılması için adım atılmasını sağlamaktır.

Biz bunu yaparken birilerinin bölgesel kavganın, siyasi rantın, fırsatçılığın ve suyu bulandırarak siyah düşüncelerinden oluşan karanlıklarında sapkınlıkların ürünlerini de araya sıkıştırma gayreti içinde olduklarını görmekteyiz. Herkes şunu bilsin ki hiçbir şekilde devlete isyan etmemiş, hainlik düşüncesini bile dilinde değil kalbinde yaşatmamış, önce vatan diyen bir milletin ferdi olmaktan onur duymuş bölge insanı olarak, amacımız devleti ve devleti temsil eden iradeyi yıpratmak değil yıpranmasının önüne geçmektir. Millet için var olan iradeyi millet için var olmaya devam edecek şekilde hareket etmesini dile getirmek ve bunun temennisi için irade ortaya koymaktır.

Bu mesele İZKANDER’İN değil bölgedeki tüm STK larımızın, Odalarımızın, Birliklerimizin, Muhtarlarımızın, Bölge insanımızın, kentimizin bir olduğu

buluştuğu tek vücut olduğu tepkisidir.

PROVAKATİF NİYETLİLERE TAVİZ VERİLMEYECEKTİR.

Amacı ve niyeti belli olan bu eylemde, bölgesel olmayan, yapılacağı dillendirilen çöp bertaraf ve depolama fikrine karşı duruşun dışındaki her türlü eylem ve söylemlerden uzağız ve bunlara karşı olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Bizim tamamen bölgeyi ve insanı düşünerek yapacağımız bu eyleme farklı niyetler ile gelme düşüncesinde olanlara hiçbir şekilde söz hakkı verilmeyeceği gibi pankart da açılmasına müsaade edilmeyecektir.

Gün birlik günüdür, gün dünden gelenler ile bugünü yarına taşımak ve çocuklarımız için yaşanır kılmak adına irade ortaya koyma günüdür. Gün beni değil bizi güçlü kılarak kent olma günüdür. Pazar günü tüm hemşerilerimizi, Kocaelileri yani kısaca kendini bu kent ile özdeştiren herkesi, farklılıklarını bir kenara bırakarak aynı amaç için Sarıhocalar’da gerçekleştireceğimiz Derneklerimizin ORTAK BASIN AÇIKLAMASINA davet ediyoruz.

İZKANDER YÖNETİM KURULU

BAŞKANI

ÖMER ÖZKAN

Not: BASIN MENSUPLARI İÇİN PAZAR GÜNÜ SAAT: 14:00 DA ESKİ VALİLİK KARŞISI KIRMIZI KOCAELİ ÖNÜNDEN ARAÇ KALDIRILACAKTIR. TÜM BASIN MENSUPLARIMIZI KENT ADINA ORADA BİZİM İLE KENTİN BİR DEĞERİ OLARAK DAVET EDİYORUZ.

TELEFON : 0536 468 43 97 Basın iletişim Yasin Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir