Paylaş

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, kırsal mahallelerde yer alan çiftçilere, buzağı bakımı ve beslemesi eğitimleri verildi

İzmit Belediyesi, çitçiye yönelik desteklerini ziyaretler ve çeşitli eğitimlerle sürdürüyor. Kırsal nüfusun kalkınması adına yeni projeler üzerinde çalışmaya devam eden İzmit Belediyesi, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü eliyle düzenlenen eğitim programlarıyla, çiftçiyi bilgilendiriyor. Kırsalda ekonomik kalkınmanın temeli eğitim ve bilinçli uygulamalardan geçerken, İzmit Belediyesi çiftçilikte çağdaş proje ve çalışmalar kapsamında tüm imkânlarını çiftçiler için seferber ediyor. Çiftçi Eğitimi Programları kapsamında son olarak 10.01.2020 Cuma günü Ambarcı Mahallesi’nde eğitimler verildi.

SÜRÜ YÖNETİMİ

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Veteriner Hekimi Gökhan Kılıç tarafından hayvancılık üzerine Ambarcılı çiftçi ve hayvan sahiplerine “Buzağı Bakım ve Beslemesi” başlığı altında; doğumun takibi/güç doğum, yeni doğan bakımı, buzağıların beslenme programı ve ağızsütünün (kolostrum) önemi, sütten kesme zamanı ve yöntemi, geviş getiren hayvanların sindirim sistemi, buzağıların barınma ve bakım şartları, hastalıklardan korunma yolları ve sürü yönetimi konularında bilgiler verildi. Eğitimlere, önümüzdeki günlerde diğer köylerde de devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir