Paylaş

Bu hafta Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın yitiklerini anma haftası oldu. 3 Mayıs 1985’te kurulan, aradan geçen 35 yıl boyunca KAO kurullarında görev yapan ve değişik zamanlarda vefat eden 21 isim toplu anma etkinliğinde yâd edildi. sivil Toplum Merkezi’ndeki toplantıya Aydınlar Ocağı başkanları Süleyman Pekin, Av. Ruhittin Sönmez, Ahsen Okyar ve Dr. İbrahim Kahraman, İyi Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, siyasî partilerin il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, sendika ve STK temsilcileri ile rahmete kavuşmuş isimlerin aileleri, sevenleri katıldı.

Kocaeli Aydınlar Ocağının kıdemli mensuplarından İdris Türkten’in sunduğu program Numan Uysal ve Aziz Şahin Hocaların okuyup anlamını verdikleri Kuran ve geceye özel hazırlanan bilimsel bir dua ile başladı. Ardından açılış ve selamlama konuşması yapan Ocak Başkanı Süleyman Pekin tüm yitirdiğimiz mensupları ortak bir anmayla yâd etmeyi ve bunu gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti. Bunu yaparken de klasik mevlit programlarının dışında bir örneklik teşkil etmeyi amaçladıklarını ekledi.

Akabinde 35 yıllık periyotta kaybedilen; kimi kurucu üyelik, kimi yönetim-denetim-ilim ve istişare kurulu üyeliği, kimi de başkanlık yapmış 21 isim için hazırlanan slayt gösterisi hazirûnca seyredildi. Bu isimler şöyle: Vergi Dairesi Müdürü Mehmet KALYONCUOĞLU, Nöro-Psikiyatr Prof. Dr. Turhan BAYAR, Avukat Hüseyin ŞİMŞEK, İnşaat Mühendisi Ali ALTUNBAŞ (22 Aralık 1988), Kimya Yüksek Mühendisi Osman SİNANLIOĞLU (29 Kasım 1995), Dahiliye Uzmanı Dr. Ahmet Hasan ŞAHİN (21 Şubat 1999), KBB Uzmanı Dr. Seyfi DELİLBAŞI (28 Ağustos 1999), Kumaşçı Hamit AYKAN (07 Ağustos 2004), Sendikacı Özcan HUN (11 Kasım 2009), İşletmeci Ali BALKAYA (03 Temmuz 2011), Müteahhit Kemal SELİM (06 Temmuz 2011), KBB Uzmanı Dr. M. Şefik POSTALCIOĞLU (26 Ağustos 2011), Mimar Sedat ONARAN (15 Mart 2013), Av. Nedret Pınar ERKAYA (02 Mayıs 2004), Elektrik Mühendisi Yaşar ŞENER (21 Temmuz 2014), Av. Beytullah USLU (04 Temmuz 2015), Av. Selim Selami ÇAKICI (08 Ocak 2017), Sigortacı Nihat GÜRER (21 Ocak 2017), Kimya Yüksek Mühendisi Fevzi İKİZOĞLU (06 Aralık 2018), Bahçecik Belediye Başkanı İbrahim GENCER (21 Ocak 2019), İşadamı Kenan YILMAZ (26 Ocak 2019).

Sonrasında Av. Ruhittin Sönmez, MV Hayrettin Nuhoğlu, Ahsen Okyar, Dr. H. İbrahim Kahraman, Selçuk Arslan, Doç. Banu Gürer, Selçuk Gençer, Orhan Çakar, Cemil Uslu, Ali Kahraman, Doç. Tekin Yeken, Ekrem Ertürk, İdris Türkten gibi isimler başta Nihat Gürer ve İbrahim Gençer olmak üzere rahmete erişen tüm mensuplarla alâkalı güzel dostluk ve hatıra örneklerini paylaştı. Zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Toplantı sonunda lokma tatlısı ikramı yapıldı ve 2 yıl önce Nihat Gürer anısına basılan özel gazete hediye olarak dağıtıldı. Uzun zamandır görüşemeyen ailelerin ve kişilerin sohbeti gecenin anısına çekilen bolca fotoğraflarla birlikte bir hayli sürdü. Özel gece organizasyonundan memnun kalanlar bunun her yıl geleneksel bir biçimde tekrarlanması gerekliliğini vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir