Paylaş

AFAD’ın talepleri doğrultusunda, Gölcük Belediyesi tarafından Kızılay Gölcük Şubesi ile birlikte, Elazığ ve Malatyalı deprem mağduru vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer bizzat yardım malzemelerini teslim alarak yardım kampanyasına destek oldu.

AFAD’ın talepleri doğrultusunda, Gölcük Belediyesi tarafından Kızılay Gölcük Şubesi ile birlikte, Elazığ ve Malatyalı deprem mağduru vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Çarşamba günü saat 17.30’da tamamlanacak yardım kampanyasına, Gölcüklüler büyük ilgi gösterip, adeta yardımda yarışırken, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de çalışmaları sık sık yerinde inceliyor ve destek oluyor.

GÖLCÜKLÜLER ADETA YARDIM YAĞDIRIYOR

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer devam eden yardım kampanyasıyla ilgili yaptığı açıklamada; “17 Ağustos 1999 Asrın Felaketi Gölcük depremini yaşayan Gölcüklü hemşehrilerim, Elazığ ve Malatya’da deprem afetini yaşayan vatandaşlarımızın acısını en iyi kendilerinin anladığını bugün burada bir defa daha gösterdiler. Bizim AFAD’ın talebi doğrultusunda, Kızılay Gölcük Şubesi işbirliğiyle başlattığımız yardım kampanyasına, Gölcüklü hemşehrilerimiz kelimenin tam anlamıyla adeta yardım yağdırıyorlar. Çarşamba günü saat 17.30’da kampanyamız sona erecek.

1 YILDIR HARÇLIKLARINI BİRİKTİRDİĞİ KUMBARASINI AFAD’A BAĞIŞLADI

Yardım malzemelerini taşıyacak tırı da, hemşehrimiz Yeniköy Kooperatifi’nden Osman Bayrak ücretsiz olarak karşılayacak. Bugün beni bir vatandaşımız aradı. Kendisini tanımıyorum. Önce kendini tanıttı. Halen Elazığ’da olduğumuzu zannediyordu. Bana, belli bir miktar parayı orada yardım olarak bizzat vermemi rica etti. Daha sonra döndüğümde kendisinin bunu bana takdim edeceğini söyledi. Ben Gölcük’te olduğumu ve Ziraat Bankası’na giderek AFAD’ın hesabına yatırabileceğimi söyledim. Ağlamaklı bir ifadeyle hemşehrim bunu yapacağını söylerken konuşmamızı sonlandıramadık. Yine bir küçük kardeşimiz 1 yıldır biriktirdiği kumbarasındaki harçlıklarını AFAD’a bağışladığını söyledi. Böyle bir mesajda aldık.

GÖLCÜKLÜKLER YARDIMLAŞMADA ÖRNEK OLDUKLARINI GÖSTERDİLER

Hemşehrilerimiz, Türkiye’nin dört bir tarafından gelerek, bir ebru misali kaynaşarak Gölcüklü olmuş durumdalar. Biz Gölcük’ün taşını, toprağını, suyunu seviyoruz. Ama; her şeyden önce Gölcük’ün insanını seviyoruz.  Hemşehrilerim kadirşinas, saygıdeğer, yardımsever  insanlar olduklarını bir defa daha gösterdiler. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.  

29 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ 17.30’A KADAR SÜRECEK

Elazığ – Sivrice’de meydana gelen deprem nedeniyle, mağduriyet yaşayan kardeşlerimiz için, Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi olarak; AFAD’ın talebi doğrultusunda, battaniye, hijyen malzemesi, kuru gıda, bebek bezi, kullanılmamış kışlık kıyafet ve ısıtıcı desteği kampanyası 29 Ocak Çarşamba günü, saat 17.30’a kadar sürecek. Destek olmak isteyen vatandaşlarımız Gölcük Belediyesi Meclis Salonu Girişine yardımlarını getirebilirler.  

Yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde gösterilen ihtiyaç noktasına, çarşamba gecesi tıra yüklenerek gönderilecek. Nakti yardım yapmak isteyenler de, AFAD’ın resmî internet sitesinde yayınlanan hesaplara TL ya da döviz cinsinden ödeme yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir