Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kocaeli Çölyak ve Pku Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar ve Kartepe’de ikamet eden Çölyak hastalarını makamında misafir etti.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kocaeli Çölyak ve Pku Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar ve Kartepe’de ikamet eden Çölyak hastalarını makamında misafir etti. Çölyak hastalığı hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Kocaman, imkanlarımız dahilinde elimizden gelen desteği vereceğiz ifadelerini kullandı.   

ÇÖLYAK NEDİR?

Misafirleri ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Kocaman, Çölyak hastalığı hakkında Dernek Başkanı Nesrin Atar’dan bilgi aldı. Atar “Çölyak hastalığı buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan gluten isimli bir maddeye vücut bağışıklık sistemi tarafından verilen anormal yanıt sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Genellikle 1 yaşından sonra gluten içeren besinlerin tüketilmeye başlanması ile birlikte ilk belirtiler ortaya çıkar” ifadelerini kullandı. 

YAŞAMINIZI KOLAYLAŞTIRACAK KÜÇÜK BİR DOKUNUŞ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepe Belediyesi olarak ilçemizde bu rahatsızlığı yaşayanlara imkanlarımız dahilinde destek veriyoruz. Çölyak farkındalığını ve zorunlu beslenme alışkanlıklarınızı kolaylaştırmak adına günler öncesinden hazırladığımız özel beslenme paketleri ile özel bir market zincirinin desteği ile sizler adına hazırlattığımız indirim kartlarımızı sizlere takdim ediyorum. Şifa olsun, sağlık olsun İnşallah” dedi. Dernek Başkanı Atar, Belediye Başkanı Kocaman’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir