Paylaş

Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi Elektrik Bölümü öğrencileri güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı

Beyaz Kalpler öğrencileri

güneş enerjisiyle telefon şarj etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde bulunan öğrenciler, meslek atölyelerinde eğitim almaya devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik bölümünde eğitim gören 11 öğrenci, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı.

AMAÇ ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK

Önleyici sosyal hizmetler çalışması olarak faaliyetlerini yürüten Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde, 6 ay sürecek olan elektrik bölümü eğitimleri devam ediyor. Eğitimlerdeki amaç öğrencilerin ufkunu açıp, dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına ilgiyi çekerek, gelecek nesillere güneş enerjisinin önemini belirtmek ve ülke ekonomisine de katkı sağlamak.

TELEFONU ŞARJ ETTİLER

Elektrik bölümünde eğitim gören 11 öğrenci, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim Merkezi Elektrik bölümü öğrencileri, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmek için; 78mm*52mm ve 0,5 voltluk 14 adet mini güneş gözesini birleştirdi. Kullanılan güneş gözelerinden maksimum 7 volt elde edilmesi beklenirken bulutlu havada %95,7’lik bir verimle 6,7 voltluk bir gerilim elde edildi. Öğrenciler kurdukları güneş paneli sistemi ile cep telefonu şarj etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir