Paylaş

Kartepe Belediyesi tarafından Elazığ’a gönderilen yardımların yanı sıra teknik ekip de hasar tespit çalışmaları tamamlanıncaya kadar bölgede kalacak. 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma günü saat 20.55’te meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde 41 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan deprem sonrasında başlatılan yardım kampanyalarına Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’da destek verdi. Belediye Başkanı Kocaman’ın girişimleri ve Kartepeli iş adamlarının desteği ile temin edilen yardımlar Elazığ’a ulaştı.

MOLLAKENDİ VE AKÇAKİRAZ

Yardımların yanı sıra, Kocaeli’den Elazığ’a giden mühendis, şehir plancısı v.b. teknik ekibin içerisinde Kartepe Belediyesi uzmanları de yer alıyor. Elazığ’a giden kafilede Kartepe Belediyesi’nden Barış Dinçer Yaşar, Murat Biçer, Mehmet Kotan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Tuğrul Özel, Nejdet Çalapkulu, Mihrali Taylan, Oğuz Caren, Mustafa Kösekul, Koray Koncakçı, Ahmet Karakelle, Muammer Güldoğuş, Mesut Kılıç, Muammer Yolcu, Serdar Karadayı, Kocaeli YİKOB’dan Deniz Çetin ve Hüseyin Eroğlu yer aldı.   

HASAR TESPİT ÇALIŞMASI

Elazığ’a giden teknik ekip Kocaeli kafilesiyle bir araya geldi. Ekipler Elazığ merkeze bağlı 2 bin 200 nüfuslu Mollakendi Beldesi’nde hasar tespitini bitirip, 6 bin 700 nüfuslu Akçakiraz Beldesi’nde hasar tespit çalışmalarında yer aldılar. Yapılan hasar tespit çalışmaları koordineli olarak çalışılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sistemine ivedilikle aktarılarak, şehir planlama çalışmalarına entegrasyonu için veri havuzuna işlendi. Elazığ’da ki ekipten alınan bilgiye göre; bir hafta süreyle hasar tespit çalışmaları için giden ekibin, çalışmalar tamamlanınca ya kadar bölgede kalacakları öğrenildi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir