Paylaş

Gölcük Belediyesi unutulmaya yüz tutmuş, kültürel mirasımız olan sanatlarımızla ilgili eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, “Öğrenciler Ustalarla Buluşuyor” etkinliği Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenecek.

ETKİNLİĞE 4 OKULDAN ÖĞRENCİLER KATILACAK

Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğiyle hayata geçecek etkinliğe; İhsaniye Anadolu Lisesi, Gölcük Farabi Sağlık Meslek Lisesi, Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenciler katılacak.

EĞİTİMLER ÜÇ AYRI BRANŞTA, DÖRT GÜN SÜRECEK

Bu önemli sanat etkinliği için Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı unvanı bulunan sanatçılar ilçemize gelecek. 11 Şubat Salı Günü Taş Baskı ve Oyma Ustası Yasemin Ertaştan, 12-13 Şubat Çarşamba ve Perşembe günleri Kırkyama Ustası Sükeyne Tulan, 14 Şubat Cuma günü ise Çarpana ve Kilim Dokuma Ustası Ebru Deniz unutulmaya yüz tutmuş, kültürel mirasımız olan bu önemli sanatları öğrencilere öğretecek ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacak. Tüm eğitim etkinlikleri saat 09.30 – 15.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Ayrıca öğrencilere katıldıkları branşta sertifika da verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir