Paylaş

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte okul önlerinde yeniden görev yapmaya başlayarak, çocukların güvenliğini sağlıyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; yarıyıl tatilinin bitip ders zilinin çalmasıyla birlikte okul önlerinde görev yapmaya başladı. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu şehir merkezinde Ulugazi ve Hızır Reis, Kuruçeşme’de Kocatepe, Yenişehir’de de Mimar Sinan İlkokulu önlerinde öğrencilerin giriş-çıkış saatlerinde görev yapan zabıta ekipleri; öğrencilerin güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmasına yardımcı oluyor.

VELİLERİ RAHATLATAN ÇALIŞMA

Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlayan zabıta ekiplerinin bu uygulaması en çok velileri rahatlatıyor. Veliler, “Zabıta sayesinde çocuklarımız okula gidip gelirken endişelenmeyeceğiz” diyerek uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Okul önlerindeki seyyar satıcılara karşı da gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi. Zabıta yetkilileri uygulamanın okulların açık olduğu süre boyunca devam edeceğini söylediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir